Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az lehetséges, hogy a ló...

Az lehetséges, hogy a ló megbízik a lovasában, de ugyanazt a lovast nem tiszteli?

Figyelt kérdés
Megbízik, mert a ló fél a traktor/ autó hangjától, ha a lovas ott/ rajta van simogatja, biztatja megnyugszik, tisztelet: ha a lovas be akar menni a boxba hátracsapja a fülét és harapni akar? Vagy nem tudja hova tegye a lovast – saját maga fölé vagy alá rendelje – és ezért viselkedik így?
2011. jan. 15. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, ő pontosan a helyére teszi a lovast:D A lovas ellenben nagyon nem tudja kezelni a lovat. A ló nonverbálisan kommunikál főleg. Ha az ember őszintén elvár tőle dolgokat, akkor, ha nem is csinálja, de megérti. Namost ha az ember beijed egy kis sunyítástól, akkor ő azt ugyanúgy éti. Hazudhatod te neki görcsös mozdulatokkal hogy nem úgy van, mert olyan hatákonyan olvassa a testi jeleidből a gondolataid, hogy úgyis tudja mi az igazság. Vagy röviden: aki fél a lótól, ne csodálkozzon, ha a ló elzavarja.
2011. jan. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem félek tőle, rászólok vagy nem-et mondok, teret követelek stb. Csak néha nem igazodom ki rajta: ha pucolom, a box ajtajánál eszik, volt, hogy arrébb kellett tolnom volt, hogy a hang elég volt is kiengedett. Amikor utoljára voltam nála nem "csinált" semmit: nem sunyított, nem próbált megharapni. Ezért kérdezem.

Vagy én sem döntöttem el magamban, hogy én vagyok a vezér, ő azt csinálja, amit én akarok és ezért próbálkozik?

2011. jan. 15. 17:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Megbízik a lovasában ha határozottan előrehajtja számára cidris helyzetekben és érzi a lovasán, hogy nyugodt. Ha te előre félsz, hogy a lovad ettől vagy attól megijed, az a ló érzi és meg is fog ijedni. Ha a ló megbízik lovasában és tiszteli is, mint vezetőt, akkor egy harmónikus lovaglásban van részed.

Viszont ha nem tisztel a ló, akkor csinál ilyeneket amit írtál. Nem elfogadható ha egy ló harapni akar. Határozottan fel kell lépni. Oda kell csapni neki. Ha meghátrálsz már vette is a lapot, hogy ő irányít.

2011. jan. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem feltétlenül alkalmaznám a testi fenyítést. Ezt a "szokást" 3-4 héten belül napi kb 1-2 órás munkával gyönyörűen helyre lehet hozni. Ki lehet alakítani a lóval ez alatt az idő alatt egy remek kapcsolatot, bizalmat egymás iránt. Persze ezek csak az alapok, a krémje utána jön :) Erről tudnék neked ecsetelni, de ha szeretnéd, hogy ez a helyzet javuljon, nyugodtan keress meg, írj E-mailt, szívesen adok tanácsokat.

parellikepzes@gmail.com

2011. jan. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mitől fél, és nem úgy állok, hozzá, hogy na most fog megijedni vagy, hogy te jó ég mit csinálok ha megijed. Direkt úgy fogom a szárakat, hogy érezze a zablán a nyomást. Ha meg is ijedt azonnal rövidebb szárat fogok (ha esetleg még egyszer megijedne, könnyebben korrigálhassak) és előrehajtom, hogy érezze biztonságban van. Ha már megnyugodott újra hosszabb szárat kap és dicséretet, hogy jól viselkedett.
2011. jan. 19. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!