Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak szerintem nem jó ez a...

Csak szerintem nem jó ez a lovarda?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előre szólok: Hosszú lesz :)

Tehát, van egy lovarda az én lakhelyemtől 15 km-re. Szép, a lovak jól vannak tartva, igényes.

De azért van pár dolog ami (szerintem), nem jó.

1. Többször előfordult már, hogy telefonáltunk kértünk időpontot lovaglásra, és mikor odamentünk, szóltak, hogy nem vagyok beírva. Pedig előtte 4-5 nappal hívtuk őket, és azt mondták, hogy be vagyok írva. Azért kell jóval az időpont előtt szólni, mert sokan mennek, és lehet, hogy nem lesz hely.

2. Két oktató volt( az egyik már felmondott). Az egyik fiatal, kedves srác. A másik (aki felmondott) idősebb férfi.

Az idősebbnek annyiból állt a futószáron, voltizs-órám, hogy énekelt, fütyült. Nem szólt, hogy nagyon leng a lábam vágtánál. Nem segített, hogy hogyan kell beugrasztani a lovat vágtába. Én meg nem tudtam. És ahelyett, hogy elmondta volna inkább megcsinálta Ő.

3. Mikor mentem lovagolni, az oktató ( az idősebb), mást is oktatott. És velem nem foglalkozott, fél órán keresztül ügettem, és ez volt, vagy 5 alkalommal. Nem tudom, de nem tanultam semmit.

4. A haladókkal kiabált, hogy enm jól tartják a lábukat, nekem is odakiabált, hogy hogy áll a lábam. De előtte nem szólt volna.

5. Hiába mondjuk, hogy a fiatalhoz akarok menni, nem ő jön. Pedig direkt mondjuk. Akkora kavarodás van, hogy ott álltam 20 percen keresztül, és senki nem szólt, hogy csináljak valamit.Csak bámultak. Az oktató sem mondott semmit.

Én meg tök ideges voltam, mert 2-szor voltam ott.


Jó hely, de mindenki kiabál a másikkal, ordítoznak az ott dolgozó lányokkal ( akik segítenek a lovaknál). Olyan rossz a hangulat.

Szerintetek? Menjek oda még? Bár nem sok kedvem van, de nincs másik lovarda a közelben.


2011. jan. 21. 11:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ja és a fiatal oktató, meg mindent elmond, hogyan tartsam a lábam, szól ha rosszul ülök. a másik nem.

De nem lehet, csak az egyikhez menni sajnos :(

Épp ahhoz raknak be, aki ott van.

2011. jan. 21. 11:42
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben keresnék egy másik lovarát, a leírtak alapján ez a hely nem igazá, alkalmas arra, hogy renesen elsajátítsd a lovas ismereteket. Sajnos volt szerencsém hasonlóhoz, ahova először jártam csak ímme-ámmal tanítottak, pár futószáras óra után betettek osztályra, majd kiengetek terepre. Ennek az lett a következménye, hogy szép nagyokat estem illetve ami még rosszabb belémrögzült egy helytelen ülés, kéztartás és igazából csak utaztam a lovon, nem lovagoltam. Miután átkerültem a jelenlegi lovardámba kezdhettem mindent szinte az alapoktól futószáron és sokkal nehezebb volt megszabaulni a rossz beiegződésektől, mintha már az elején normális oktatásban részesülhettem volna.
2011. jan. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi, csak az a baj,hogy a közelben nincs másik lovarda. És nagyon szeretnék lovagolni :(
2011. jan. 21. 12:10
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor azt tenném, hogy a fiatal srácnak elkérném a számát és vele beszélném le az órákat is és hogy ő tartsa, vagy akár személyesen odamész hozzá, megkéred, hogy írjon be magához, mert te fejlődni szeretnél.

Amit az idősebb csinál az tipikus lehúzás.

Mi az, hogy mindenki ordibál mindenkivel? A lovász osztja a vendéget? Esetleg a vezető? Ha ilyen van, itt is kell lennie panaszkönyvnek, esetleg még az illetékes szerveket is lehet értesíteni (fogyasztóvédelem), bár ilyen ellenőrzéseken elég sok "furcsaság" szokott előkerülni.


Ha másoknak is ilyen érzése van, akkor össze kell fogni és szóvátenni és harcolni, vagy tényleg kell keresni valami más helyet.

2011. jan. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Az oktatók szoktak kiabálni a segítőkkel. Meg mindig mindenki ideges.

Amúgy a fiatalnak kell telefonálni ha időpontot szeretnénk, direkt mondjuk neki, hogy hozzá szeretnék menni. de semmi :S

2011. jan. 21. 16:54
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
hát ha a fiatalnak telefonálsz, és nem ő tartja az órádat, annak ellenére, hogy megkéred, akkor ő sem lehet valami 'jófej'. az olvasottak alapján azt szűrtem le, hogy nem a világ legjobb loviját fogtad ki :/ nekem szerencsére normális oktatóim vannak, viszont az első válaszolónak teljesen igazat adok. kérdd meg, hogy tanítson is valamit, és az órád közben csak veled foglalkozzon. kifizetitek a pénzt, nehogy már neki álljon feljebb ;) ne hagyd magad, nem ér annyit az egész, nehogy már az oktató miatt kelljen abbahagynod...
2011. jan. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi, de úgysem fogok lovagolni :S

Emelték az árakat, és nekünk már nincs rá pénzünk.

Azért 5 hónap alatt szerettem volna eljutni, a nyeregben lovaglásig :)

2011. jan. 23. 10:20
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Ha az idősebb felmondott, akkor mi a gond azzal hogy a fiatalhoz menj?
2011. jan. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Most már jobb, de barátnőm azt mondta még mindig megy a kiabálás.

meg hát nem is fogok oda járni

2011. jan. 24. 18:28
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Pont ez az. Ha az öreg felmondott, akkor mi a probléma? A kérdés kiírásakor is fel volt már mondva, nem akkor emelték az árakat.. nem értem...
2011. febr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!