Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágóhídon mit csinálnak az...

Vágóhídon mit csinálnak az állatokkal, LOVAKKAL?

Figyelt kérdés
Ne írjátok le légyszives, hogy hogyan ölik meg őket, csak hogy szenvednek-e, vagy nem, stb.. Kíméletesen, már amennyire ez lehetséges:S:S:S
2011. jan. 27. 20:12
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
71%
Levágják, hogy legyen hús! Mint a csirkét, csak nagyobb meló.
2011. jan. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
80%

az eu-s vágóhidakon kábítják őket. Az állat kap egy áramütést, amitől rögtön önkívületi állapotba kerül, aztán leszúrják, de azt már nem érzi egyáltalán. Hát rosszabb helyeken sajnos még mindig szenved az állat.


22L

2011. jan. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
49%

én láttam egy vidit h a lovakat fejbevágják és kezdik nyúzni

sec-pec alatt kész vannak

2011. jan. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
77%

Nem is a leölés módja brutális sok helyen,hanem a vágóhídig vezető út.Ennek a neve halálkaraván,vagy azt mondják,olaszországi társasutazásra nyert beutalót a ló.A legtöbb lovat olasz vágóhídakon ölik le.

Láttam múltkor egy filmet egy angol vágóhídról,kifejezetten volt versenylovakra szakosodtak.Azt mondta a cég góréja:"Mi csak a lóversenyipar szemetét takarítjuk el".

A lovak egy normális karámban ették a szénát nyugodtan egy etetőrácsból.Bement egy csávó,egy lovat vezetőszárra vett,és bevezette egy távolabbi épületbe.Ott fogott egy puskát,megállt a lóval szemben,fejbelőtte a lovat és már véreztették is ki.

Mindez teljesen stresszmentesen történt,a ló nem félt,nem tudta,mi vár rá,a pasi is nyugodt volt végig.

2011. jan. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Nem értem ezt az egészet.. Oké, hogy versenylóipar, meg tudja a f@szom már elnézést a kifejezésért, de ha nekem saját lovam lenne, és mondjuk öreg lenne, akkor vagy hagynám elpusztulni, nem úgy értem, hogy éheztetem vagy hasonlók, szépen öregedjen meg, kis legelőn, legyen normális "élete".. Vagy ha beteg lenne, állatorvos, mondjuk altatás.. Mondja mindenki, hogy drága, de azért az ilyen világbajnok versenyzőknek nehogymár ne legyen egy altatóinjekcióra való...

Egyékbént amit utolsó írt, hát undorító.. Tuti nem vállalnék ilyen munkát, egyébként mi az, hogy szemetét? Ló, azért él hogy a gazdája seggét hordja, nehogymár szemét legyen...

2011. jan. 27. 20:28
 6/46 anonim ***** válasza:
22%

szerintem ebben a témába nem kell belefolyni az van és kész

van lovad? akkor tartsd jól ennyi

nem kell ez a sok miért...

2011. jan. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez van.

Nézzük a magyar helyzetet:adott mondjuk egy angol telivér,nem Overdose-képességű,hanem kis,alacsony díjazású futamokban versenyez.Az értéke kb.100-300 ezer ft között van,nem drágák a hendikeplovak.Állatka mondjuk lesérül munkában,ott az orvosi költség,esetleg hónapokig állnia kell és pénzt nem hoz,rövid időn belül többe kerül,mint a valós értéke.Senkinek nem kell még olcsón sem,így marad a vágóhíd.

Vagy vegyünk egy idősebb,bérlovardában tönkretett lovat,eltartani drága,anyagi értéke 0,marad a vágó.

Vagy van a Balatonnál olyan "lovarda",ahol kora tavasszal megvesznek fillérekért vágólovakból olyanokat,akik még nagyjából lábon állnak.Feljavatják őket szezonra,mennek napi X órát turisták alatt.Eljön az ősz,az agyonstrapált lovak mennek vissza a vágóra,télen nem kell őket etetni,lovászt fizetni stb.és ez minden évben így megy.

Én nagyon elítélem ezt,de pl.Amerika valamelyik államában betiltották a lovak húscélú vágását,bezártak a vágóhídak,a lovak vagy Mexikóba kerültek hosszú halálút után brutális vágóhídakra(ott nem nagyon ellenőrzik az ilyen helyeket állatvédelmi szempontból)vagy egyszerűen az utcára kerültek étlen-szomjan.

2011. jan. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Undorító.

Nem tudom, miért rögtön a pénz az első. Ha lovat vennék, nem azért venném, hogy abból éljek, hanem hogy legyen egy ilyen "barátom". Gusztustalan, hogy emberek hogy kihasználnak dolgokat....

2011. jan. 27. 22:01
 9/46 anonim ***** válasza:
91%

http://www.youtube.com/watch?v=WIYVF4YXJrU&feature=related


Ha tisztább képet szeretnél kapni...

2011. jan. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
71%
A lóversenyzésnek és a felelőtlen szaporításnak köszönhetően kerül ennyi ló vágóra.Tehát ha lesz lovad tenyésztőtől vegyél, ha áttérünk erre a tendenciára visszaszorulhat a szaporítás.
2011. jan. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!