Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágóhídon mit csinálnak az...

Vágóhídon mit csinálnak az állatokkal, LOVAKKAL?

Figyelt kérdés
Ne írjátok le légyszives, hogy hogyan ölik meg őket, csak hogy szenvednek-e, vagy nem, stb.. Kíméletesen, már amennyire ez lehetséges:S:S:S
2011. jan. 27. 20:12
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%
Témától eltéreve.: Mi az hogy tenyésztőtől vegyél? Hogy szülessen még több csikó, és ami eddig megvan azokkal mi lesz? Inkább a meglévő lovaknak kéne gazdát találni és a tenyészőt nem arra bíztatni h még még még csikót. Külföldön éri meg tenyészteni is, itthon nem nagy rá a vevők száma.
2011. jan. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a kupecek szaporítása miatt van túl sok gyenge minőségű ló.Minőségi tenyésztés kéne

Tudom most azt gondoljátok, hogy ti inkább "megmentetek" lovat.Ezt be kell látni hogy nem így van!Ha minőségi fejlődés jöhetne létre, akkor lenne értéke a lónak, tehát nem kerülnek ágóra.Ha megveszitek a nullás lovakat a kupecek szaporító munkáját támogatjátok.

2011. jan. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:
A videót nem szeretném megnézni, egyébként nem az a baj, hogy ki hogy tenyészt lvoat, hanem hogy ki hogy bánik vele. Vannak ilyen idézetek, hogy ló így, ló úgy, legjobb barát, legtitkosabb kapcsolat, stb, és annyira elfelejti ezt az a pár ember, aki csak úgy vágóra adja a lovát, vagy cska a pénz miatt lovagol, pedig érdemes nem elfelejteni, hogy a ló vitte odáig, szóval lehetne máshogy is bánni vele..
2011. jan. 28. 14:44
 14/46 anonim ***** válasza:
100%
A lóversenyzésben azok a lovak aki nem érnek el sikert, vágóra kerülnek. Bármennyire szomorú ez van. Én is nagyon sajnálom, Őket én biztos nem ezt tenném!
2011. jan. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%

És a végén lenne egy rakás hasznavehetetlen lovad,amik tartására havi szinten rámenne inged-gatyád.

Telivérnél az a baj,hogy válogatás nélkül minden mén megkapja a fedeztetési engedélyt,bármilyen gyenge képességű,ha kérnek rá.

Meg az,hogy ami importot meg tud venni a magyar vevő,általában kint selejt,millióból egy olyan szerencsés vétel van,mint Overdose.

Ezek a kinti selejtek aztán futnak itthon párszor gebék ellen,így kiemelt versenyt is nyerhetnek,ezután kerülnek ménesbe érdemtelenül és hozzák a sok gyenge csikót,ezek kerülnek aztán olaszországi társasutazásra.

2011. jan. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező!

Ugyan nagyon gyereknek tűnsz de azt megértheted hogy a szaporítás sok esetben egyenlő a nem megfelelő bánásmóddal.(angol telivér "tenyésztés",kupecek)

Sok esetben jobb a lónak a vágóhíd, mint tovább élni szenvedve.

Ha már itt tartunk kíváncsi lennék rá, hogy neked mi az ideális lótartás?

Utolsó hozzászólónak igaza van.Szerintem alapból az a baj hogy nem lehet lovat sebességre tenyészteni.így a szerencsére bízzák.

2011. jan. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:

Szerintem az az ideális lótartás, hogy nem kell túlvállalni magad, ha lovat akarsz, ha otthon tartod, nyilván nem leszel világbajnok vele, de eléldegélnek, BOLDOGAN.. Ha bértartásban tartod, és csak hobbyló, akkor kijársz hozzá, foglalkozol vele, szereted, érzi, van gazdája, stb.. Nem abból kéne megélni, hogy veszel egy lovat, aztán vagy jó, vagy nem.. Szerintem a versenyek azon a szintjén már nincs meg az az élvezet, vagy szenvedély, amit pl nem versenyző, hobbylovasok éreznek.. A másik, hogy szerintem ha valaki oda jut, hogy egyáltalán lovat vegyen, akkor azért nem áll olyan rosszul anyagilag, szóval igazán kibírhatja, ha a lónak mondjuk állatorvos kell, vagy NE VEGYEN LOVAT! A másik, hogy azért a nagyobb versenyeken már pénzért mennek, szóval akkor is megteheti, hogy ápolja a lovát, ha nincs éppen a legjobb állapotában. A harmadik dolog pedig, hogy mint mondtátok, van egy xy lova, aki felviszi valameddig, aztán lesérül, sokat áll, mehet a vágóra. Pedig ha belegondolunk, ha csak jól ül, bárkiből lehet jó lovas, és az a ló vitte fel odáig, akit aztán elküld vágni, anélkül a ló nélkül valószínűleg sehol nem lenne.

De a legnagyobb baj szerintem tényleg az, hogy ott már nem arról szól, hogy mennyire szereti ezt a sportot, hanem arról, hogy mennyi pénzt hoz a ló, mennyire megy gyorsan, stb.. Egyébként igen, elviszi a gatyád is, de benne van a pakliban, erre is kell gondolni, mikor lovat veszel. És ha mindenki aki monjduk lovat vesz, és nincs kedve aztán megvárni, hogy elpusztuljon magától, mert mondjuk öreg, lehetne annyira kíméletes, hogy hív egy állatorvost, aki elaltatja, mint hogy lesoványodva, mondjuk betegen, sántán hurcibálják hídról hídra.. És senki ne mondja, hogy drága, mert ha egy lovat el tud tartani, akkor ez is igazán beleférhetne.. Persze ez csak az én véleményem, tudom, nem ilyen egyszerű, de én személy szerint nem azért járok lovagolni, hogy világbajnok legyek, hanem mert nekem örömet okoz, hogy lovak közt lehetek, foglalkozhatok velük, stb..

2011. jan. 29. 11:26
 18/46 anonim ***** válasza:
100%

Kedves a naívságod...

Tudod,a lóversenyen a tulajdonosok nagyon sokan státusszimbólumként tartják a lovat,és mint élőlény ,nem érdekli őket.Nagy ügetőménesünk pl.két pályarekorder,sok pénz és dicsőséget hozó kancáját vágatta le csak azért,hogy másnál nehogy jó csikójuk születhessen,ha már az ő ménesükben csak gyengébb képességű csikók születtek.

Ez a rádiházi ménes egyébként,álljon itt szégyenfoltként a nevük,a lovak pedig Zala Szépe és Virginia voltak.Bármely ügetős krónikában ott szerepelnek a legjobbak között.Zala Szépe pl.a lófajtákat bemutató könyvben mint a fajta mintapéldánya szerepelt.

Van a másik véglet,a normális versenylótulajdonosok,Ők törődnek a lovaik versenyzés utáni sorsával.Van pl.ügetőlótulajdonos,aki futtatásra már nem jó lovait elajándékozza.

Van egy híres festőművész,Ő a két idősödő telivér tenyézkancájával kapcsolatban felkereste az egyik lómentő csapatot,azt mondta,ingyen odaadja a lovakat,csak vágóra ne kerüljenek,neki nem az a kis pénz fontos,amit értük kapna.Végül a lovak szuper helyre kerültek.

2011. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:
Na ezeknek nem adnék lovakat.. :S
2011. jan. 29. 12:55
 20/46 anonim ***** válasza:
100%
Van pedig nekik sok.
2011. jan. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!