Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan küzdjem le a lovak...

Hogyan küzdjem le a lovak iránt érzett félelmemet?

Figyelt kérdés
Egészen konkrétan: nem merek rá felülni, pedig a lehetőség adva van. Olyan nagyok és erősek...
2011. febr. 13. 17:49
 1/8 Wayolett válasza:
szia én is így vagyok vele nekem javasolták hogy kezdjem el elöbb egy " kisebb" lóval amin nembiztos hogy félnél
2011. febr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Régi duma, de jól beválik:

Ismerkedj a lóval. Járj ki, tanulj róla, felépítése, kommunikációja, ápolása, patakaparás, fáslizás, istállómunka stb stb.

Mikor már ezeket kisujjból kirázod, hidd el érezni fogod azt is, hogy nagyon nagyon szeretnél már lovagolni.

2011. febr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, addig nem fogsz merni felülni amíg a földről is gondjaid vannak. Segíts az istállóban a lovak körül, pucold őket, segíts karámozásnál stb. Ha már úgy érzed magad köztük, mintha emberek között lennél és a hasuk alatt mászkálsz meg ölelgeted őket, és nem félsz a faruktól, akkor már nem lesz gond a felüléssel sem.
2011. febr. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen... Tényleg ezeket kell csinálni! Egyik ismerősöm is így tanulta meg itt nálunk, de ő a pónitól is félt, és 1 hónap után már fel akart rá ülni, felült, és azóta le sem lehet rángatni a lóról:)
2011. febr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. febr. 14. 02:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne hülyéskedj már! Más összetenné a két kezét ha csak egyszer is lehetősége volna lóra ülni! És egy autónál sem mersz majd elindulni, mert nagyon sok a teljesítménye? Ha félsz, akkor miért akarsz lovagolni? Vagy valaki rád erölteti?
2011. febr. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Annyiban igazad van, hogy nem tudjátok a teljes történetet. Megosztom veletek.

Egyik barátnőméknek van lova, meg mellesleg az egyik unokatesómnak is. (Barinőhöz többet járok, mint a rokonhoz.) Az egyik 250 km-re lakik tőlem, a másik meg 500-ra. Tehát a lehetőség csak olyan szinten van meg, hogy a lovak ott vannak, én meg 2-3 havonta 1x csak.


Na és itt jön a pont: Amíg nem látom a lovat, addig Árpád vére által vezérelve mindenáron fel akarok ülni arra a jószágra, de amint karnyújtásnyinál közelebb érek hozzá, rögtön elillan a bátorságom.


U.i: autónál könnyebb a teljesítményt visszafogni, mint egy élő/érző állatnál.


Tehát ezek fényében...

2011. febr. 16. 03:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Így kicsit más. Azt hittem, hogy Te is azok az elkényeztetett kis hülyék közé tartozol (már bocsi a feltételezésért) akik nyikkannak egyet, mehet lovagolni, következő nap már kell egy saját ló, aztán 1 hét múlva már megunja és kihisztizi az újabb kitalációját. Abban is igazad van, hogy autót könnyebb irányítani és kiszámíthatóbb (bár sokan a lovakról hiszik azt). Na, hogy a kérdésedre is válaszoljak: Legyen melletted valaki, hogy eleve ne félve közelítsd a lovat. Simogasd, adj neki répát, almát,(ha türelmetlen és már várja a következő darabot, akkor a fejével lökdös, ki akarja venni a szatyorból meg ilyenek, de ne ijjedj meg, nem bántani akar) fésüld ki a szőrét, beszélj hozzá, stb. Először ülj úgy rá, hogy valaki fogja és melletted sétál. (nem futószáron) Csak sétáljatok, közben hajolj előre simogasd/paskold meg a nyakát. A többit majd akkor írom ha ezeken túljutottál.
2011. febr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!