Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Megosztanátok velem...

Lovasok! Megosztanátok velem kezdeti tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
Hogy döntöttétek el, hogy lovagolni fogtok? Hány évesek voltatok akkor? Mi alapján választottatok helyet, oktatót? Milyen volt először lóra ülni? Milyen gyakorlat ment könnyebben/nehezebben? Stb.
2011. febr. 18. 07:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mindig is tetszettek a lovak, de rettenetesen féltem tőlük.

Aztán apám 10 éves koromban szépen bevágott a kocsiba, és elvitt a helyi lovardába, ahol ott várt rám egy felszerelt ló.

Ott hirtelen levert a víz, és menekültem volna mindenhová, de nem volt mese, felültettek. Szörnyű volt.:)Viszont az óra végére az oktatómnak, és a tornagyakorlatoknak hála, megjött a kedvem.

Ennek már 15 éve.

Legnehezebben azt hiszem a vágta ment. Első alkalommal fogalmam nem volt, hogy létezik ember, aki ezt ki tudja ülni, aztán persze belejöttem, de nagyon megszenvedtem vele.

2011. febr. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%

17 évesen találkoztam a párommal, aki lovazott és lovazik a mai napig :) Nem volt kérdés, hogy nekem is lóra kell ülnöm, bár először nagyon féltem tőlük. Igazából lovagolni a lovaktól tanultam, akiken ültem, sosem voltam oktatónál. Az első lovaglásom úgy nézett ki, hogy párom kihozta a két kancát, felnyergelte, ráültem, aztán irány ki terepre. Előtte még életemben nem ültem lovon, szóval tiszta para voltam :) De párom öreg kancája egy igazán türelmes, okos tanár volt ló létére :) Nekem legnehezebben az ügetés ment elsőre :) De azóta már eltelt jó pár év, nagyon sok km van mögöttem lóháton és már egy saját lovam is van azóta :)


25/N

2011. febr. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én papámnak mindig is voltak hidegvérű lovai, és amikor ott voltunk, sokszor feltettek a lóra, persze csak pár percre, annyit hogy üldögéltem rajtuk, ezért amikor évekkel később elmentem egy lovardába, nem volt fura felülni egy lóra. Amúgy 13 évesen kezdtem el rendszeresen lovagolni. Talán nekem is a vágta volt az egyetlen problémás "lecke" csak 3-4 alkalom után sikerült rendesen kiülni.
2011. febr. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem is régóta vonzanak a lovak,de csak 24-25 éves koromban kezdtem lovagolni.Oktatót ajánlásra ill.a szemlélete miatt választottam.Először lóra ülni csodálatos volt.Csak köröztem futószáron,de én voltam a világ legboldogabb embere:) Vágtánál volt,hogy én is lezúgtam a lóról,de nekem mégis nehezebb volt a pontosan irányítás.Makacs lóval nem is jött mindig össze.A legjobb érzés pedig szőrén lovagolni.
2011. febr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig is szerettem a lovakat csak falun laktunk és nem volt lehetőség a lovaglásra. Aztán elköltöztünk egy városba ott tudtam lovagolni és nem is kellett sokat menni a lovardához mert kb. egy km-re volt tőlünk a lovarda. Én először féltem, de aztán a félelmet felűlmúlta a lovaglás. Nekem a legnehezebben a könnyűügetés ment a legnehezebben. Ja és 10 évesen kezdtem. :)
2011. febr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Fuu, kb 10 évesen kezdtem, 2,5 évig csináltam, és most kezdtem újra 15 évesen. Nem emlékszem a régi dolgokra, most csak imádom:)
2011. febr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én nagy csportos voltam amikor először ültem egy nagy lovon.

A malacokat szállították el a házunktól, és lovas fogattal jöttek érte. Amiótra beszélni tudok, azóta a lovakat fújom, és akkor meg is kérdeztem a fuvaros bácsit, hogy rá lehet e ülni?

A fuvaros bácsi meg mondta hogy persze, és már fel is emelt a számomra óriás lóra. Gyönyörű világos szürke volt, és az volt életem legboldogabb napja. :-D

Azóta eltelt harminc év, de ezt az élményt soha nem felejtem el.

2011. febr. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

körülbelül 6 éves lehettem amikor a nagyapám először kivitt kiscsikónézőbe, mert imádtam az állatokat, és meg szeretett volna lepni. Ott azonnal beléjük szerettem. Később, még abban az évben elküldtek lovastáborba, és onnantól kezdve rágtam a szüleim fülét, hogy én lovagolni akarok.

7 évesen fedeztük fel a közelünkben lévő lovardát és rendszeresen jártam ki lovagolni. Onnantól kezdve az volt minden vágyam, h legyen egy lovam. 8 éves koromban karácsonyra kaptam egy fél éves kiscsikót, és a feladat adott volt, mire megnő a paci, tanuljak meg lovagolni. :) Mindennek 10 éve, és a mai napig lovagolok.

Nekem nem volt nagy kunszt először lovon ülni. Soha nem féltem tőlük, sőt, inkább abszolút a kezdetektől fogva jobban bíztam bennük mint bármi másban. Először szőrén lovagoltattak, hogy érezzem a lovat. Azóta is nagyon szeretek egy szál kötéllel lovagolni. :)

Lépésben a nyeregben pörögni a legnehezebb. Folyton leestem. :) De mint jármód a legnehezebb sztem ügetni megtanulni. Először könnyűügetni, majd utána vissza tanügetésbe leülni a seggünkre. A vágta a legkönnyebb és legélvezetesebb jármód.

Oktatót igények szerint kell választani, személyfüggő. Valaki szereti, sőt igényli, hogy az oktató néha ráripakodjon és keményebben bánjon vele, míg valaki a nagyon türelmes oktatókat kedveli jobban. Szerintem mindig az a legfontosabb, hogy érhetően magyarázza el, mit szeretne, és hogy kell megcsinálni az adott feladatot. Legyen felelősségteljes, értse a dolgát. :)

2011. febr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

én mindigis imádtam a lovakat a falam még most is tele lovas plakátokkal én önszántamból keztem el lovagolni vagyis a szüleimet én kérleltem hogy had mehessek végre elkeztem egy friz keverékszerü pónin akit imádtam aztán egy shagya arabon majd jött a lovam egy magyar sportló akit máig is imádomk... imádtam minden percét a lovaglásnak ezért könnyen is ment. oktatót választani nem volt túl bonyolult mert a közelünkben 2 lovarda van ahová én is el tudok menni bicajjal az oktatómat még most is nagyon szeretem. a gyakorlatok ha könnyen ment ha nem akkor is azzal kelett bemelegitenünk na meg néhány kör sétával de ami nehezzebben ment az a lehajolás a bal bokához jobb kézzel és fordítva.....


remélem ezzel segitettem

2011. febr. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mióta tudok beszélni mást nem mondtam csak azt, hogy lóó lóó lóó..Sehogy se döntöttem, hogy lovagolni fogok ( eleinte féltem ). Barátom feldobott a lovára és csak úgy jött. 14 éves voltam. Nagyon jó volt és megszerettem minden nap lovagoltam. Nekem az ugrás volt a nehéz. A tolatással semmi baj nem volt. De azért nekem is volt még mit gyakorolnom! (=
2011. febr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!