Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tyúktartással kapcsolatban...

Tyúktartással kapcsolatban vannak kérdéseim. Tapasztalataitokat megosztanátok velem?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk, és utóbbi időben elkezdtünk gondolkodni a tyúktartáson. Mivel van egy ló is a háznál, ezért biztos vagyok benne, hogy elkapirgálnának a lócitromban, meg a lóbeállójába is bemennének, de nyilván csinálnánk nekik egy ólt, igazából nem is ezzel kapcsolatban kérdeznék.

Kb 10 tyúk mennyi tojást fog tojni átlagosan?

Mivel nálunk a ló kukoricát eszik, ezért a tyúkoknak is lehet ugyanazt adni, vagy mindenképpen darálni kell? Úgy tudom, hogy darálva kell nekik adni, de ki tudja.

Nálatok a kutyák nem akarják megfogni a tyúkokat? Mert van két pulink szabadon.

Kell nekik kaján, vízen kívül más valami? Oltás vagy bármi más?

Nálunk nem nagyon szoktak vadállatok mászkálni, ebben az esetben is mindig be kell zárni őket éjszakára?

Köszi a válaszokat!


2011. jan. 25. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy menyét is könnyen megölheti őket,szóval szerintem jobb ha bezárjátok őket.Az én nagyim nem adatott nekik oltást.Ők kint az udvaron lévő füvet csipegetik,kapnak kenyeret(Vízbe áztatva)meg ha olyan maradék van(főtt zöldség,tészta stb)akkor azt is megkapják.Kukoricát nem darálta nekik,de adott mellé búzát is.Azt nem tudom mennyit tojnak,de télen keveset.Nagyimnak 15tyúk kb. napi 5tojást "gyártott"tavasszal és nyáron.De ez biztos sok dologtól függ.
2011. jan. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Hát először is figyelni kell, hogy honnan veszitek, nehogy férgeset vegyetek, mert akkor gyógyszert kell itatni velük, és ahhoz két ember kell eleve, ha így járnátok(tapasztalat).Aztán éjszakára mindenképp zárt hely, ne tudjon semmi bemenni és megfogni.Mindenképp zárt hely.Ülővel, vagy fészekkel, de ha oda tojnak akkor éjszaka nem alszanak ott, legalábbis nálunk, pedig éjszakára sosem hagyunk a fészekben tojást.Ja és szelidíthető a tyúk is, nekem sikerült, de rengeteg simogatással jár és 20tyúkból egyet sikerült csak.

A puli eléggé veszélyes rájuk, kivéve ha kiskorától hozzá van szoktatva, hogy a tyúkot nem lehet bántani.Nekem törpe spitzem van és ő pl betereli őket estére, de nem bántja, megtanítottam.

Kaja szempontból nem jó csak a kukorica, kell tojótáp is, főleg télen...akkor kevés a zöld, másképp nem lesz tojás, eleinte napi 6 tojás az átlag aztán felmehet 15re is.

2011. jan. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
OFF! Bocsi, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de a pulikkal mik a tapasztalataid? Mi meg azt szeretnénk...
2011. jan. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát a zöldet mi még szénával tudjuk pótolni, gondolom azt is eszegetnék, de azt is összekapirgálnák gondolom a karámból.

Mi nagyon szeretjük a pulikat, jó jelzőkutyák és az egyik kicsit hamis is, úgyhogy attól bejönni se mernek. A lovat is először kergették, de már megszokták.

Nálunk minden évben vannak kispulik és eladjuk őket. :) Mi érdekel velük kapcsolatban? :)

Hát már 3-4 évesek a pulik, úgyhogy nem tudom mennyire lehet szoktatni őket... De elég okosak, a macskát sem bántották, miután megmutattuk neki, idegen macskát elkergetik.

Ól mindenképp lenne, szóval nem probléma egy ajtót is csinálni rá. :) Meg amiről én tudok, ahol voltak lovak is, ott sokszor az istállóban voltak, meg tojást is raktak oda, ezt valahogy ki lehet védeni? Vagy igazából addig mindegy, amíg a ló nem tapossa össze a tojásokat? :D

2011. jan. 25. 11:54
 5/5 anonim ***** válasza:

15 tyúk napi 5 tojást? És az sok?? Ennél ezerszer vagányabb tyúkok vannak. A mieink tizenketten vannak, plusz egy kakas. Tegnap nyolc tojás volt, ma tíz! És ez egyfolytában így megy, két nap alatt másfél tojásdobozt, de majdnem kettőt teletöltenek nekünk! És mindezt télen!!!Már adjuk is el a tojást, és keltetni is fogunk, mert ezek a tyúkok extra jók! Ha jó helyről hozod az előnevelt kiscsirkét, akkor nagyon jól jársz! Nekünk az első "évad" elég gyenge volt, kicsk voltak a tyúkok, és alig tojtak (15 tyúktól napi 5 tojás az gyenge, főleg nyáron, a mieink is azt a szintethozták, de ez kevés!). Most a másik csapatot másik helyről, tanyáról hoztuk, a tyúkok pulyka méretűek, 12-en vannak, és naponta minimum nyolc tojás van így télvíz idején is!

Úgyhogy kérdezz utána, honnan vannak jó tyúkok (ismerőstől, innen-onnan), mert ez számít a legtöbbet!


Amúgy a mieink tojótápot, kukoricát és tritikálét kapnak, a konyhából kikerülő zöldségekkel, ezzel-azzal együtt, és zöldet is tudnak legelni, mert gyepünk van, ahol néha garázdálkodhatnak, még így télen is.

2011. jan. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!