Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan viselkedik egy magyar...

Hogyan viselkedik egy magyar félvér?

Figyelt kérdés
szeretnék egy magyar félvért és megszeretném tudni hogy általába hogy viselkednek:) köszi^^
2011. febr. 27. 18:02
 1/5 anonim válasza:
52%
mikor felülkerekedik benne a magyarságtudat, akkor elmegy egyet tüntetni, egyébként otthon ül a fotelban tv-t nézve.
2011. febr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

-A "magyar félvér" kifejezéssel gyakran találkozunk, és számos szakkönyv külön fajtaként említi. Magyar félvér alatt -különösen a magyar sportló fogalom megjelenése óta- ma már gyakorlatilag az a hazánkban fellelhető, melegvérű lóállomány értendő, mely egyik fajtába sem sorolható.

-A melegvérűek a legmodernebb sportlovak. Tömeges,arányos,jól izmolt test,nemes fej,enyhén ívelt nyak,dőlt vállak,közepesen hosszú hát,gömbölyű far, jól izmolt lábszerkezet. Inteligens,tanulékony,általában jó ugróképességel rendelkezik,elegáns megjelenésű.

-Viselkedésük, természetesen a bánásmód milyenségétől függ. Mielőtt megveszed, próbáld ki, és nézz körül, hogy honnan is jött, kérd el minden lapját, és az oltási könyvet is. Kérj számlát, és szerződést.

-Ajánlom neked Pataky Kata-okleveles Monty Roberts instruktor kurzusait, illetve technikáit. Sok sikert! :)

2011. febr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A magyar félvér mivel "félvér" ezért akármilyen lehet, a keresztezéseknek megfelelően. Sztereotípiák még sokszor egy elismert fajta minden tagjára se sokszor igazak. Mivel nem mind1 hogy milyen keresztezés, ha pl egy telivéresebb vérvonalú van fedeztetve egy magyar félvérrel akkor a csikó is pörgősebb lesz. Szóval nem lehet sztereotípiákat felállítani egy "keverék" fajtára.
2011. febr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, és Árpád- sávos kötőfék kell neki.:D

Amúgy a viccet félretéve általában a magyar félvérek nyugodtak, békések, bár ez függ a korától, nemétől. Egy idősebb kanca vagy herélt szerintem nagyszerű első lónak, strapabíró, és nagyon tud szeretni :)

2011. febr. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem magyar félvér lovam van. Vagyis igazándiból még csikó. Haveromnak is magyar félvérek voltak nagyon nyugodtak és nagyon szerették a gyerekeket. Az enyém már 1 éves és hihetetlenül szeretetre méltó. Nagyon szereti ha a nyakához bújunk. De reggelente nagyon élvezi, hogy kiengedjük futkározik bakol majd utána oda jön hozzánk megnyalja a kezünket elfut és onnantól eszik! :D Első lovam de nagyon szeretem! (= Nekem már régóta tetszettek a magyar félvérek. De azért ott is a kinézetre is figyelek mert van amelyiknek lipicai az apja vagy az anyja na azok nem tetszenek! :S Nem tudom miért..
2011. márc. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!