Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Halottam, hogy vannak olyan...

Halottam, hogy vannak olyan lofajtak amik tanulekonyabbak mint egyes lofajtaknal. Melyek a tanulekony lofajtak (Magyar felver, Kisberi felver, Magyar sportlovon kivul)? Egy Shagya arab vagy egy sportlo idomithato konnyebben?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hulyeseg ez a kerdes , de engem erdekel!
2010. szept. 19. 16:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Minden ló egy-egy különálló egyéniség. És a tanulékonyság, magaviselet általában jól öröklődik. Tehát nézz utána a felmenőknek. Egyrészt. Másrészt a Shagya arabbal közel jársz, mert bár tüzes, könnyen idomítható. De sosem fenyítések, vagy verés által. Ha nem töröd meg, hűséges társ lesz. Nézd meg Kassai Lajost, ő is Shagya-t választotta. Nem véletlenül... :)

A sportlovaknál az a nagy gond, hogy eléggé heterogén az állomány. Nagyon kell ismerned ahhoz a lovakat, hogy jól beleválassz...

Nekem egy arab félvérem van, és bár néha kikészít, azért szinte mindent megtesz nekem. A többin pedig folyamatosan dolgozunk. :)

Sok szerencsét a választáshoz!

2010. szept. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. szept. 25. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!