Kezdőoldal » Állatok » Lovak » ! SOS! Hogyan tudnám rábeszéln...

! SOS! Hogyan tudnám rábeszélni a történtek után?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek volt egy lova.Pár héttel ezelőtt a ló meghalt mert a farmon, ahol tartották egy másik ló agyonrugdosta...:'(

A barátnőm nagyon félt a lovaktól csak Árésztól nem félt(a lova).Abba akarja hagyni a lovaglást, pedig nagyon szerette.Itt vezette le a feszültséget.Ha abbahagyja akkor a tanulmányi eredményei is romlani fognak.Onnan tudom, hogy egyszer eltört a lába, és míg nem tudott lóra ülni addig nagyon sokat rontott.Valahogy rá kell beszélnem, hogy merjen újra lóra ülni és lovagolni. Más sportágakat is kipróbált már régebben de egyik sem tetszett neki. Mit tegyek? Segítsetek légyszi!


2011. márc. 22. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig jobb, ha más sportokat próbál, mert ez nagyon nem neki való. A ló nem játékszer, hanem komoly felelősség. Az nonszensz, hogy hagyja szétrúgatni a sajátlovát. Az ugynis nem előjel nélküli, ha annyira harcolnak, akkor el kell őket különíteni, ez önköltségesen se több 20 kilónál (ez kb a villanypásztor+szalag ára).

Ha ennyire gondjai vannak, akkor neki pszichológus és terápia kell, nem lovaglás. A kettő nem keverendő!

2011. márc. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

teljesen egyetértek az előzővel. Az elég nagy felelőtlenségre vall, ha a saját lovára nem tud annyira figyelni, hogy ne rugdaltassa szét egy másikkal. Különben is, csak olyan lovakat tarthatunk egy karámban, amelyek kijönnek egymással. Ha ő nem vette észre, hogy gond van, akkor nem is való neki ló.

Az meg egy hatalmas hülyeség, hogy CSAK egy lótól nem fél valaki. Ilyen nincs. Alapból az ember több lovon tanul meg lovagolni - normálisan - és addig nem kap sajátot, amíg nem magabiztos a többi ló körül. Ez a legnagyobb hülyeség, amit eddig hallottam - már bocs. Csak egy lótól nem fél... nonszensz, már bocs.

Ha romlanak a tanulmányi eredményei a lelki problémái miatt, beszélje meg a szüleivel vagy a barátaival, vagy keressen egy pszichológust.

Ne erőltesd neki a lóra ülést, nem való neki. Aki fél a lovaktól, az hagyja őket békén, mert többet árt a lovaknak, és magának is, mint használ. Menjen el úszni vagy futni, vagy küzdősportolni - ott vezesse le a feszültséget, ne a lovain.

Részvétem Árészért. :(

2011. márc. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

a leírásból én azt szüröm le hogy bérbe volt,tehát nem az ő dolga lett volna külön rakni őket.

sajnálom a lovat is és a barátnődet is :(

2011. márc. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszem, hogy csak attól az egytől nem félt. Ok benne van az ember fenekébe a zabszem, ha ismeretlen lóra kell ülnie, de kellő határozottsággal ez palástolható.

Amúgy a lova elvesztése részben a barátnőd, részben a bértartó felelőssége. Annak jelei vannak, ha egy lovat bánt a többi, pl egy két harapás vagy rúgásnyom. ezek elég szembetűnőek, és ha ezt időben észreveszi, akkor kérnie kellett volna, hogy az ő lova legyen külön, esetleg egy olyannal akivel kijön. Vagy a bértartónak kellett volna ennyi esze lennie, hogy külön rakja, ha gáz van.

Szerintem a barátnőd folytassa a lovaglást, csak jó ideig ne saját lovon, hanem pl egy loviban, ahol tudja váltogatni őket, mert így kialakulhat egyfajta bizalom és tartásával sem kell bíbelődnie.

2011. márc. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

van olyan ló(gidrán),amelyiktöl ugy félek mint a fene,de nekem csak az idő és az segitett hogy leakartam győzni a félelmet,már ott tartok hogy sikerült felülnöm rá újra,de ehhez több mint 1 év kellett :( mikor leestem nem ültem egyböl vissza,nekem onnan jött a félelmem

18/L

2011. márc. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

A gidránok pedig jó fejek,olyanok,mint a birka.

Dolgoztunk egy egész ménessel.Úgy mentünk oda,hogy "na lássuk ezeket a híres idegbeteg vadállatokat".

Ehhez képest nyugodt,,értelmes,barátságos lovakat találtunk.

Furcsa módon még a fedezőmének is könnyen kezelhetőek voltak.

2011. márc. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok? Mert így nem tudok még tanácsolni sem semmit.
2011. márc. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

hát ez a ló,állandóan megugrál,sok mindentöl megijed és még csipkedős is :( a Veres Péterbe van,ráadásul rajta kell tanulni a kezdőknek.....(egyrészt)

17/L

2011. márc. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!