Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék rábeszélni egy...

Hogyan tudnék rábeszélni egy végtelenül buta embert az ivartalanításra?

Figyelt kérdés

Nem messze tőlünk rábukkantunk egy németjuhászra, akit elég silány körülmények között tartanak. Mondjuk ez még nem a legnagyobb baj, mert elég hosszú láncra kötötték és háza is van, de sajnos hagyják megállás nélkül szülni és a hü..e gazdája megszokta, hogy valaki mindig elpaterolja a kölyköket. Párszor elvitték az állatvédők, aztán felszólították levélben, hogy műttesse meg a kutyát, de persze senki nem ellenőrízte és a kutya rendre csak szült. Most már ők se segítenek, inkább rám vannak kiakadva, meg mintha tőlem várnák, hogy műttessem meg a kutyát. Pedig, ha jobban odafigyelnek és nem egy káromkodós, verekedős tagjukat küldik oda "terepszemlére", már rég megoldódott volna a probléma. Így persze, hogy nem hallgat rájuk a gazda, inkább kiröhögi őket. Nem egy gonosz ember, csak buta, nem fogja fel, hogy milyen a kutyák helyzete az országban, ő csak arra vár, hogy egyszer fajtiszta németjuhászok szülessenek és azokat majd eladja... (No comment.)

Az utolsó almot én hoztam el és még én voltam a rossz az állatvédők szemében, amiért "megkerültem" őket és nem hagytam ott a kicsiket a legnagyobb fagyokban elpusztulni. Az persze mellékes, hogy ők lazán közölték, most nem segítenek, mert "nincs hely".

Szóval, mit gondoltok, milyen érvekkel lehetne meggyőzni a gazdát? Velem szóba áll, próbáltam már neki mondani, hogy ivartalanítani kéne, de nem volt túl segítőkész. Esetleg írjam össze neki, hogy mibe kerül csak egyetlen kiskutya oltása, chipezése, stb., hátha akkor észbe kap? Én simán kiszámláztam volna neki az eddigi kiskutyák költségeit, még ha nem is lehet behajtani, de legalább nézett volna egy nagyot.

Vagy keressek valami normális szervezetet, akik hivatalosan felszólítják és utána is járnak, hogy tényleg volt-e műtét? Mert ennek a levelezősdinek semmi értelme, ha aztán rá se bagózik senki. Tavaszra megint terhes lesz a kutya, úgyhogy most muszáj lépni valamit!:S

(Ja, és felajánlottam nekik, hogy a műtét árának egy részét vagy az egészet én fizetem, úgyhogy a pénz se lehetne nekik akadály...)


2011. jan. 5. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom mi a megoldás, de tény hogy veszekedéssel, kiabálással csak rontani lehet a helyzeten.
2011. jan. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

fizesd ki neki az ivartalanítás költségét!

Vagy ha nem nélkülözhető számodra az a pár tízezer forint, akkor mástól se várd el.

2011. jan. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
esetleg kérdezd meg az állatorvosodat, hogy ő mit ajánl neked vagy elmenne e beszélni velük-ő elmondhatja hivatalosan milyen káros hatások érik folyamatosan a szukát és milyen következményei lehetnek pl. hány ezer utóda lehet akár egyetlen szukának és leszármazottainak, akik nagy valószínűséggel gyepmesteri telepen végzik ahogyan évente sok százezer társuk...
2011. jan. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem, ha amúgy szereti az állatokat, vagy legalább a saját kutyáját, akkor próbálj a lelkére hatni. Mondd, hogy ez a folyamatos ellés nagyon megterheli a kutya szervezetét, előbb-utóbb felbukkan valami probléma a vemhesség kapcsán, vagy hogy hamar meg fog halni emiatt.

Ha ez nem válik be, akkor esetleg "ijesztgetés", hogy pl. büntetendő a kiskutyák házi "likvidálása", vagy, ha hagyja őket felnőni, akkor chip nélkül nem szabad tovább adni a kölyköket, és ha ad valakinek, az nehogy felnyomja emiatt, vagy valami hasonló.

Az is jó ötlet, ha az anyagiak oldaláról közelíted meg a dolgot. Ugyan én nem neveltem soha kutya almot, de szerintem még ha a leggagyibb táppal etet is 6-10 kölyköt 2 hónapig és nem kapnak semmiféle oltást, akkor is benne van 20-30 ezerbe a felnevelésük, ami már ugye egy ivartalanítás ára.

De sajnos semmi se biztos. :( Ha annyira begyöpösödött agyú a gazdája, hogy elutasít minden ilyesmit még akkor is, ha felajánlod a segítséged, akkor azzal nem sokat lehet tenni.

Esetleg próbálj meg tényleg egy másik szervezetet felkersni, hátha van valami ötletük,de csodát ők se tudnak tenni, a gazda beleegyezése nélkül nem vihetik el a kutyát, csak nyomós okkal, és ez szerintem (sajnos) még nem számít annak.

2011. jan. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Rendes vagy nagyon, ha elvállalod a költségeket. Van egyébként több menhelyen, különböző időpontokban ivartalanítási akció. Érdemes utánanézni. Szerintem, ha a kész tényekkel állsz az ürge elé, hogy elvinnéd a kutyust, lehet nem ellenkezne. Talán nem annyira ostoba, hogy ne lehessen őt észérvekkel meggyőzni. Vagy szívügyileg ráhatni, hátha .. mert írtad, hogy nem olyan gonosz.:)
2011. jan. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondhatnám azt, hogy próbálja ki egyszer valóban egy fajtatiszta német juhásszal pároztatni a kutyáját, és a kölyköket eladni ezután. Bár valószínű, hogy oltatással és minőségi kajával nem terhelné ezután sem a pénztárcáját, rájönne, hogy ilyen kölykökért pénzt nem nagyon kapna senkitől. Legalábbis nem annyit, hogy haszna is legyen belőle. Így saját kárán tapasztalhatná, hogy ez nem olyan egyszerű, csak ennek az újabb alom kiskutyái is innák a levét. Elég hülye, ha nem ivartalaníttatja, ha Te voltál olyan nagylelkű, és felajánlottad neki ezt a lehetőséget. Egyébként ahogy a macskáknak lehet fogamzásgátlót adni, gondolom a kutyáknál is van ilyen megoldás. Talán azt elfogadja.
2011. jan. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 nagyat válasza:

A kérdésedre a válasz, a hosszú szöveg elolvasása nélkül!

Szerintem az emberi kasztrálás Magyarországon nem megengedett!

Vicc akart lenni:-)

2011. jan. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 nagyat válasza:

Elolvastam a hosszú szöveget! Szerintem minden vicc nélkül ezt az embert kellene kasztrálni, a kutyát pedig elvenni tőle, és kutyához méltóan nevelni tovább egy felelős gazda által.

Bocsi az előbbi viccért, nekem is van egy kutyám, valamint kutyavezető végzettségem van. Egyszóval imádom a kutyákat, és nagyon elítélem az olyan embereket, akik állathoz nem méltó körülmények között tartják az állataikat.

Ilyenkor mindig a kedvenc idézetem jut eszembe:

"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot - mondta a róka. - Neked azonban nem szabad elfelejtened. Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél. Felelős vagy a rózsádért...

- Felelős vagyok a rózsámért - ismételte a kis herceg, hogy jól az emlékezetébe vésse.


(Antoan de Saint Exupery

2011. jan. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
Megmondom őszintén én lehet, hogy ellopnám tőle a kutyát.Vagy megtartanám vagy a fajtamentőknek adnám, de mindenképpen egy megfelelő gazdát keresnék neki. Főleg aki nem köti láncra.
2011. jan. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!