Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nemrég kezdtem el lovagolni,...

Nemrég kezdtem el lovagolni, és ügetésnél nem merem elengedni a kápát se vágtánál. Miért félek?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért félek pedig tudom, hogy nem esek le mert biztosan( szerintem biztosan) ülök a lovon.

Lehet, hogy a múltkori alkalom óta van mikor a paci elkezdett velem galoppozni.:(

Nem tudom miért félek

Pedig lépésben malmot csinálok meg feltérdelek meg ülésváltást csinálok (nem hencegésből)

Köszi a segítséget!

13/L


2010. okt. 2. 18:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ne aggódj. Az ülésbiztonság idővel alakul ki. Az ember eleinte azt hiszi, hogy azért marad fent a lovon mert tíz körömmel kapaszkodik a nyeregbe. Ha eltelik egy kis idő magadtól rájössz, hogy a kapaszkodás nem véd meg.:)

Csak türelem, és kialakul.

Egyébként fél kézzel el mered engedni?

2010. okt. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
hát én szőrén tanultam lovagolni, nekem az ugratásnál voltak félelmeim... szerintem ne engedd el, ha félsz. majd megtanulsz bízni és el mered engedni. ne erőltesd.
2010. okt. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!köszi a válaszokat!

Ez a baj, hogy fél kézzel is csak nehezen megy

Van egy idős ló(Dollár) az ő ügetésénél el mertem engedni két kézzel(egy el sem fogtam)

A másik paci akin utoljára mentem fiatal (6 éves Murphy)és rajta nem merem

Lehet attól hogy neki gyorsabb az ügetése is és a vágtája is?

Az oktatóm azt mondta, hogy elértem már azt a szintet amikor már el kellene engedni

Köszike várom a további válaszokat!

2010. okt. 2. 19:12
 4/17 anonim ***** válasza:
hol lovagolsz?
2010. okt. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Erre van egy jó megoldás, a két kezedbe fogsz egy kislabdát. Akkor tuti el kell engedned a nyerget. Nem kell félned, menni fog:)
2010. okt. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

harmadik:Egy lovardában fejér megyében

Utolsó: Sajnos nem lehet, mert a lovardában nincs labda.

De nagyon köszi mindenki válaszát!:)

2010. okt. 3. 08:28
 7/17 anonim válasza:
Egyet értek, hogy majd csak később fogsz ráérezni. Nekem is úgy volt, hogy amikor még kicsi voltam, hogy a póni akin lovagoltam megilyedt és megugrott, de attól még lovagoltam tovább. És most már járóiskolázok. Szal ne add fel! Előbb-utóbb sikerülni fog! ;)
2010. okt. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
próbáld először csak úgy, hogy nem kapaszkodsz a nyeregben, csak rárakod a kezed, rátámasztod, remélem érted... utána próbálkozz, hogy egyik kezeddel elengeded. idővel belefogsz jönni, nyugi. Lehet még szokatlan a fiatalabb paci, meg tartasz is tőle valamennyire, hiszen fiatal, másabb mint egy idősebb ló.
2010. okt. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen még tartok tőle egy picit, nem tudom,hogy miért az idősebb(tapasztaltabb) lovakban jobban megbízom :)
2010. okt. 6. 15:54
 10/17 LadyLoss ***** válasza:

Szia!


Én is hasonló cipőben járok/jártam mint Te! Már régóta alakzatokat lovagoltam vágtában, mikor kiderült az oktatóm számára, hogy nem merem elengedni a "kormányt", vagyis ha nem foghattam a szárakat, akkor elveszettnek éreztem magam, és halálosan féltem, holott én sem estem le ennek ellenére mikor mégis elengedtem. Én szerintem meg fogod szokni, ahogy az én egyzőm mondta: "Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni!!!" És ma már az 5 éves arab csikón, nyereg nélkül, szőrén is megy a vágta! :)

KItartás és élvezd a lovaglást! Oszd meg az oktatóddal a félelmedet, biztosan tud neked segíteni!

2010. okt. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!