Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nehéz összeszoktatni 2 lovat?

Nehéz összeszoktatni 2 lovat?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves csikóm. Szeretnék mellé venni egy pónit ( az unokatesómnak, hogy ő is tudjon majd jönni velem lovagolni! ) Találtam egy 6 éves kancát, tetszik is árban is megfelelő, lovak között van tehát vele talán nem lenne gond. De az én csikóm megszokná? Hogy szoktassam majd őket egymáshoz?
2011. márc. 30. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
persze, összefognak szokni. bár a csikód is kanca? mert akkor nem lesz gond. fokozatosan szoktatnám őket, először mondjuk a pónit fogod a karámban és úgy ki engeded a csikót hozzá, hadd szaglásszák meg egymást. aztán ha nincs semmi gond, akkor ereszd ki őket nyugodtan együtt.
2011. márc. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Először össze kell őket szagoltatni, aztán kiengeded őket a karámba, és kb fél órát figyeled őket, hogy mit csinálnak. Az elején lehet egy kis összezördülés, mivel el kell dönteniük egymás közt a rangsort, azért kell őket figyelni, mert ha komolyabb szitu van szét tudd szedni őket. Egy két rúgás harapás még belefér, de nem árt az óvatosság. Idővel jól meglesznek.
2011. márc. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen a lovam is kanca. Amúgy ahonnan hoztam ott volt mellette egy ló. De szerintem már hozzá szokott, hogy egyedül van! :S
2011. márc. 30. 18:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen megszokhatta,de ne feledd a lovak társas lények.Kell nekik a társaság.Szóval szerintem össze tudnak szokni;)
2011. márc. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy társas az a gond, hogy apukám nem akar pónit..azt mondja, hogy akkor vegyek rendes hátas lovat. Na már most unokatesómnak az nagyon magas. Meg néha azt mondja, hogy nem is akar lovagolni. Most gondolkozok a shetlandin anyuval nagyon szeretnénk nagyon tetszik egy kiszemelt csöppség. De apukám meg nem akar pici lovat, hogy csak dísz. De mégse 2 rendes nagy lovat etetünk és azért a pici gondolom kevesebbet eszik mint egy rendes nagy ló. =/
2011. márc. 31. 20:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen-igen értem.

Szerintem apudnak is igaza van.hiszen a "nagylovak" többmindenre felhasználhatók.

De szerintem ha unokatesód már tapasztalt lovas akkor az mindegy neki hogy magas-e vagy sem.

Viszont ha még nem tud annyira lovagolni akkor igen valószínű,hogy a póni a megfelelő.

Szerintem apudat igazán rá tudnátok venni;) : )

2011. ápr. 1. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!