Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan készüljek ha most...

Hogyan készüljek ha most kezdem el a lovas oktatást? (lennt)

Figyelt kérdés

más lovardába már futószáraztam,meg ugró edzést is tartottam,de jó lenne pár jó tanács,mikre készüljek...

saját lóval fogom,stb


2011. márc. 31. 14:48
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

bizonytalan nem vagyok csak azt hittem kapok egy pár tanácsot amivel még felképszültebb lehetek.

azért ne kelljen már edzői papír hogy egy barátom felrakom futószárra pár kört sétálni pl.



az az ugróedzés különleges történet volt,a kedves oktatónk ott hagyott hogy csináljunk amit akarunk.mondom oké,felraktam a legkisebb meredeket meg egy cavalletit kihuztam oldalra.és mondtam hogy elöször ügetésbe a cavaletti,aztán majd vágtából meg utánna a meredekkel is ugyan igy,mindent elmondtam hogy hogyan üljön,mikor mit csináljon stb.egy másik lovas is ott volt(rajtengedély vizsgája is van)elmondta az oktatónak ( véletlen hallgatoztunk) és annyit mondott hogy jól van akkor megoldják egyedül is :/ aztán elment mi meg rendezzük el a lovat.

2011. márc. 31. 21:31
 12/15 anonim ***** válasza:
ha egy párkörre akarod a barátod nemtudom milyen felkészűltséget akarsz ha valaki gyerek bejön hozzánk és felakar űlni a lóra felültetem vezetem alatta ha meg látom hogy belevaló elengedem had csinálja ha szereti persze szemmel tartom nemkell az ilyen lovazáshoz felkészűlés csak egykis talpra esetség
2011. ápr. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Először tanulj meg lovagolni, nem alapszinten! Végezd el legalább a lovasoktatóit,(mellesleg az ugrás oktatás edzői végzettséghez kötött) aztán gyakorolj sokat, tegyél szert rutinra! Gondold végig egy lovasoktató felelősségét!Igyekezz, ne az egyébként is felhigult lovasoktatók táborát bővíteni! Arra kiváncsi lennék, hogy az ugró edzést milyen szakmai képzés, és gyakorlat után csinálod? Vagy a neten olvastál róla? Az, hogy egy könnyelmű akárki rád bizta az oktatást, még nem azt jelenti, hogy tudsz oktatni az, hogy a futószár végén lóbálod a lovon ülőt, még nem oktatás!Önbizalmad van, de egy oktatáshoz az még kevés!!!
2011. dec. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

már 5 évest is bíztak rám,annak azért tuti van alapja.

az ugróedzést már azután kellett 1x tartanom,hogy edzőm mellett voltam sokat mikor másoknak tartott ugróedzést,figyeltem mindenre amire csak kellett

2011. dec. 17. 18:22
 15/15 anonim ***** válasza:

már 5 évest is bíztak rám, annak azért tuti van alapja.

Tuti alapja van a szülő tudatlansága, de sajnos a nagy tudatlanságban azt sem tudja, hogy te mennyire nem vagy tisztában a lovaglással!!!!Végzettséged nincs, tudásod nincs, gyakorlatod nincs. Sportolói működésed mennyi van? Minden együtt van ahhoz, hogy egy önjelölt oktató légy az első balhéig. A magad dícsérése közepette elfeledkeztél, hogy azt is elmond, hogy az akadály előtti cavalatti milyen távolságra volt ügetésnél és vágtánál, vagy a távolság teljesen mindegy számodra? A lótenyésztő szakmunkásnak nem sok köze van a lovassporthoz, a sportoktatáshoz meg egyáltalán semmi!! Kicsit vegyél vissza, tanulj lovagolni, végezz el legalább egy lovasoktatóit, indulj el náhány díjlovagló és díjugrató versenyen, szerezz némi tapasztalatot a sportban és jóval nagyobb szerénységgel, a szükséges végzettség megszerzése után kezdd el áldásos oktatói tevékenységedet! Addig viszont ne akarj kárt tenni senkiben! Láttam már olyan ugróedzést, ahol az "edzőnek" egyetlen mondanivalója volt. Gyere ne fossál, én nem félek rakni a rudat! Hát így is lehet edzeni, de minek!!?

2013. nov. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!