Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? (rövid)

Mit tegyek? (rövid)

Figyelt kérdés

Van egy feles lovam. Mostanra kicsit megromlott a kapcsolatom vele sajnos. Egyszerűen már kezdek félni tőle mert én így kigondolom, hogy pl. holnap kiviszem futattni de rögtön az jut eszembe hogy mi lesz ha! pl. nekem jön? meg ilyesmik. én imádom. és tudom h akiben megbízunk attól nem félünk.

de egyszerűen nemtudom. segítsetek!


2011. márc. 31. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Én most ugyanebben a cipőben járok, de én legalább tudom az okát. 5 évet kihagytam a lovaglásból, és most újrakezdve, folyamatosan ezek a gondolatok jutnak eszembe, hogy lehet túlságosan tele van, lehet le fogok esni, lehet átmegy rajtam, lehet hogy...

Én ezt úgy próbálom megoldani, hogy teljesen az elejétől kezdtem mindent. Vissza futószárra, ülésbiztonság és ülés javítása, tehát mindent az elejéről.

Eddig úgy néz ki be fog válni, de hogy neked mitől alakulhatott ki ez az érzésed, ezt neked kell tudni, mert valami oka biztos van.

Ha megvan az ok, akkor lehet keresni a megoldást.

2011. márc. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
légy határozott!pl: erősen ragad meg a kötöféket és ha vezeted te menj elöl érezze hogy te vagy a főnök.ha ellenkezik és pl hátralép engedd egy kicsit lazára majd majd próválkozz ujra és addig játsz vele mig nem enged egy idő után mindenképp fog.És mindig neked legyen igazad és nehagyj rá semmit.Ez egy kicsit hidegnek hangzik de beválik és majd fokozatosan kezd bizalmat adni neki.am ez teljesen egészséges.amikor megkaptam a lovam velem is ez volt és egy idő után bepróbált de nem hagytam magam igy tök jól megvagyunk és már teljesen összeszoktunk =)
2011. márc. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek :)

De az normális, hogy egyedül nem nagyon merek kint foglalkozni vele ha van velem pl. egy barátnőm akkor úgymond kicsit jobb mert ha baj van pl. tud segíteni/segítséget hívni.

Szeretném ha úgy is menne, hogy egyedül . hétvégén egyedül megyek ki megpróbálom összeszedni magam :)

2011. márc. 31. 20:01
 4/9 anonim ***** válasza:
gyakorlott lovasnélkül ne menj sehová azt ajánlom ha ennyire félsz
2011. márc. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is egyedül voltam kint a lovammal, mikor a csatlakozást csináltuk. Elengedtem, nem figyelt rám, vezetőszárat felé lendítettem és megpróbáltam hajtani, de felém ugrott (Akkor még nem volt valami jó a kapcsolatunk.) Sunyított nagyon, de nem ugrottam el, belenéztem a szemébe, és végül kikerült. Azért, mert a ló alapvetően nem megy neked, kikerül, nagyon ritka az, amelyik feldönt és megtapos. Másrészt meg ha belenézel a szemébe, tudja hogy nem félsz tőle, amolyan "támadásnak veszi." És szépen ki fog menni körre. (Nem tudom, te csak futtatni, vagy csatlakozni akarsz-e, azért leírom.) A hajtás végére mikor lerágott meg minden, be is jött hozzám mikor elfordultam, és lám, ügetett, vágtázott is utánam a vezetőszár nélkül, és eszébe sem jutott nekem jönni. Így kezdtük mi el a naturalt. A lovam sajnos azóta elpusztult...
2011. ápr. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sürgősen vértezd fel magad magabiztossággal, mert a ló megérzi ha félsz tőle és bizony akkor be fog próbálkozni pl futószáron betámad. Ilyenkor csapj az orrára küldd ki, sőt hajtsd meg, hadd menjen, majd rájon, hogy mit szabad és mit nem.

Legyél határozott földről és nyeregből is. Ha fitogtatni próbál akkor büntesd munkával, hátraléptetés, kis körök lovaglása. Kellő határozottsággal és a megfelelő munkával szerintem újra tudod építeni a kapcsolatodat.

2011. ápr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia, honnan valósi vagy?

Egyébként legyél magabiztos, és sokat legyél a lóval, sokat foglalkozz vele! ez a legfontosabb!!: )

2011. ápr. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Diamond's master ***** válasza:
Az a baj, hogy félsz. Nekem az első lovas éveimben voltak a szőrén lovaglással ugyanilyen gondjaim. De nem szabad feladni! Próbáld meg építeni a kapcsolatot a lovaddal. Legyél vele több időt, és amint jobban összeszoktok, annál jobban fog sikerülni ;) (és persze nem fogsz félni)
2011. jún. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Rendben.

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2011. jún. 14. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!