Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy futószárazam? (Kérdésed...

Hogy futószárazam? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Szóval. Van egy lovam 21 éves és már nem nagyon lehet órákat menni vele. úgyhogy úgy gondoltam hogy ne kelljen olyan sokáig bemelegíteni futószárazom csak az a problem hogy ő fuvarosló volt és SOHA nem látott futószárat.



Nem megy körbe. megy pár lépést és megáll.

Van v.mi ötlet hogy mit csináljak vele?


2011. szept. 22. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

látezik egy olyan tárgy hogy "ostor..."


ha nem megy akkor ne erőltesd...

2011. szept. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát jó de nem fogom ütni.

Azt meg már próbáltam hogy mögé csapok de kb mint ha semmit nem csináltam volna. Ha kap egy kicsit belőle akkor meg hátranéz sunyít és ennyi. :D

2011. szept. 22. 21:15
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
xdDD Senki nem mondta hogy az ostor arra van hogy üssük vele a lovat. Oda irányítod az ostort a csánkjához és oda csattintassz egyett az ostorral. Vagy beállsz a háta mögé az ostorral és esetleg egy kicsit hozzá érinted a fenekéhet. :) [link] Itt egy videó nem látod hogy megüti a lovat mégis hajtja! :)
2011. szept. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is van egy ilyen ló csak ez bejön ügetésbe vagy vágtába és ágaskodik. Neki viszont jól oda csapta a seggére rámnézett és boccs haver arcal ki ment a körre. Legyél határoztt indulj el mögé csaattingassd , cuppogj, mond neki a paracsszavakat. "lépés, ügetés, vágtát, és ismétald és hajtsd és cuppogj had menjen. :D
2011. szept. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
az ostor és a ló fara közöti rész legyen "bezárva" így folyamatosan bisztosítani tudjuk az elörehajtást,mindíg hátulrol közelitsd meg ne szemböl de ha egy csikoval vann ilyen probléma az akkor belefér de ha egy 21 éves ló elvan b..szva akkor azon nem sokat lehet már segíteni.
2011. szept. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
én tavaly nyáron a barátnőmmel egy pónit tanítottam futószárazni, szintén a nulláról indult, alkalmanként 30-45 percen át tanítottuk aztán néhány alkalom után már látható volt a fejlődés :) kezdetben mindenképp 2 személy szükséges hozzá, illetve úgy a legkönnyebb. egyikőtök a futószárat fogja, a másik pedig hajtja a lovat hátulról. volt hogy befordult, és nem akart menni, ilyenkor a ,,hajtó,, odament hozzá és 1-2 körön át vezette, majd mikor már ment rendesen, beállt mögé és hajtotta tovább. nem vagyunk szakemberek, de futószárazni tudunk, tehát így sikerült összehozni :)
2011. szept. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
21 éves lovat, aki életében nem látott még futószárat, szerintem már nem érdemes ezzel nyúzni, főleg ha nem is tudod, hogy hogyan csináld. Sokkal rosszabb, hogyha kínlódsz vele fél óráig, mintha felülnél rá és mennél vele 15 percet lépés-ügetésben. Nem is értem igazából a kérdést, hogy miért lenne jobb a futószáras bemelegítés, hiszen bemelegítés közben is ugyanúgy lovagolsz, nem az a cél, hogy a "bemelegített" lóval minél többet tudj menni, nem?
2011. szept. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nyúlbarát, azt hiszem hiába dicsértelek, mert azóta egyre több hülyeséget "dobsz be". Most nagyot csalódtam! És mellesleg nagyon csúnya a szád, ki kellene mosni szappannal! Remélem rájöttél, hogy ki vagyok!


Kedves kérdező! Valóban egy 21 éves fuvaros ló már nehezebben tanul, de viszont nem reménytelen eset. Az ostor ez esetben nagyon hasznos lehet, és itt most még véletlenül sem arról van szó, hogy verjük vele agyon a lovat. Ha azt nézzük, akkor nincs nehezebb dolgod, mint ha egy csikót tanítanál futószáron menni. Csak türelem.

2011. szept. 25. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egy 21 éves lovat ne kezdj el futószárazni!! Annál is inkább, mert a futószárazás megterhelő az ízületei számára. A lovas alatti bemelegítés - főleg, ha hozzá is van szokva - sokkal jobb neki, mint az új mozgásforma. Megtanulná, csak szerintem nem szabad nyúzni ezzel.

Egy 21 éves lovat én jobbára laza, könnyű terepen lovagolnék csak.

2011. szept. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sikerült *-*

Áthívtam b.nőmet aki fogta én vezettem és utána mentem mellette, lemaradoztam és egész jól ment :)

2011. szept. 25. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!