Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? ( dehogy rövid )

Mit tegyek? ( dehogy rövid )

Figyelt kérdés

Ahol lakunk nem messze van tőlünk egy telek. Nem rég vásárolta a tulaj. Volt ott egy fiatal pár akiket alkalmazott a tulaj a három ló gondozására.

Ám egyik napról a másikra eltüntek. A falubeliek azt mondják, nem fizette ki őket a tulaj, és mit tom én mit ( nem lovat ) eladtak onnan, és leléptek.

Azóta két lóval kevesebb lett. Valószínű eladta a tulaj őket, és maradt egy nagy fekete csődör.

A telken csak lakókonténer van, és villanypásztorral vannak karámok kialakítva. Viszont ez s@rt se ér áram nélkül. A ló minden nap kijár a telekről, ott legel ahol akar. Ebből volt probléma is, mert a mellettük lévő tanyába bírkák vannak, és lelegeli a bírkák elöl a takarmányt.

És egyszer felrúgott egy pónit is. Az egyik tanyában egy öreg fickó lakik. Van egy pónija, és a kiskocsival vele szokott ezt azt szállítani. Na és egyik alkalommal amikor mentek az erdőben, odarohant a csődör, és fejen rúgta a pónit. ( túl élte szegény )


Én szivesen foglalkoznék ezzel a lóval de teljesen nyers. Ti mit javasoltok? Hogyan kezdhetnék hozzá? Milyen eszközökkel, milyen módszerekkel? Úgy tudom négy éves.

Vagy hagyjam a fenébe? De imádom a lovakat, és lehet ez egy nagy lehetőség számomra.


2011. szept. 30. 15:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hozzátenni. A telken most nem lakik senki. A tulaj jóval távolabb lakik bent a faluban.
2011. szept. 30. 15:47
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

Ebbe egyedül ne kezdj bele, mert túl veszélyes lehet. Viszont tényleg kéne kezdeni ezzel valamit, mert nagyon nem okés.

Szerintem parellivel, vagy csatlakozással kéne kezdeni, le kellene mozognia a fölös energiáit, és meg kellene csinálni a karámokat is, ez így nem állapot.

Valamint, ha úgy látod, hogy emberekkel agresszív, és nehezen kezelhető, javasolni kéne a herélést - haladéktalanul.

2011. szept. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ú... most olvastam a hozzáfűzést - első vagyok -... Nagyon durva, hogy nincs senki a telepen. Felügyelet nélkül ott "garázdálkodik" a csődimődi, se kaja, se innivaló. Nem lehetne megbeszélni a tulajjal, hogy vigye más helyre, vagy fogadjon fel valakit aki vigyáz a telepre/lóra?

Vagy nem tudom, de ez így tényleg nem okés.

2011. szept. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Szia.szerintem mindenképpen keress valakit,aki tudna vele foglalkozni.de te ne kezdj hozzá, mert tényleg túl veszélyes.. én egy új fajta módszert ajánlanék:erőszakmentes lókiképzés. nem kamu. ha érdekel keress rá neten. emberek, akik tudnának segíteni: Mészáros Gyula, Csontó Zoltán, Molnár Zsolt. én is ilyen fajta módszerrel lovagolok.
2011. szept. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen nagyon durva. Én szeretnék segíteni, nagyon szép állat. Nem lenne jó ha fiatalon bezabálna valamiből és ott pusztulna. A másik meg, hogy írtó veszélyes. Bárki lovagolhat arra felé, vagy bárki mehet arra lovas kocsival akinek csődije van. A póni is csődör, és neki is ment.

Nem tudom, hogy emberekkel szembe hogyan viselkedik. De megpróbálom kideríteni a tulajt, hogy hol lakik pontosan és beszélek vele.

2011. szept. 30. 16:05
 6/14 A kérdező kommentje:

Most kérdezgettem az egyik srácot aki egyszer kétszer látta ezt a lovat amikor még a karámon belül volt.

ágaskodni szokott a pacc, és három éves.

2011. szept. 30. 17:00
 7/14 anonim ***** válasza:
az ,hogy szereted a lovakat az szép de sajnos ez még kevés egy ló belovaglásához föleg ha egyedül csinálod,ha nincsen elég tapasztalatod e téren akkor inkább hagyd a fenébe én azt mondom .Most leírhatnám hogyan kell csinálni meg stb de ezt a valoságba kell megtanulnod ugyhogy sok értelme nem lenne.
2011. szept. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hááát őőőőő.

Lehet nincsen meg a kellő tudásom.

Csak egy lótenyésztő szakmunkásom van, de saját lovam nincsen sajnos.

Kutyázni viszont kutyázok, dolgozok velük. Állatokkal nőttem fel. Lovaknál hasonló hierarhia működik mint a kutyáknál.

Csikót még nem lovagoltam be, de végül is tanultuk lóhasználatból.

Csak ilyen egyedi esetekre ugye nem tér ki a tankönyv. :-)

2011. szept. 30. 19:20
 9/14 anonim ***** válasza:
hát azért egy kutya nem olyan mint egy ló,ha a ló megindul és épp rosszul csinálsz valamit azért csak 300 kilorol van szó.
2011. szept. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát igen ez igaz. :-)
2011. szept. 30. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!