Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 210 km-et kéne megtennem...

210 km-et kéne megtennem lóval. Mit javasoltok, hány km-en ként tartsak vele pihenőt?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 07:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
már ilyen drága lenne a benzin? :(
2011. ápr. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Majd a ló és a te feneked menet közben jelezni fog.
2011. ápr. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
72%
a vonat gyorsabb, és kb mindenhol van.
2011. ápr. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs megfelelő edzésben a ló és nem készíted fel a 210 km-re, akkor el se indulj.
2011. ápr. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Delben allj meg egy-ket orara amikor legeltetni is tudod.

Esetleg meg parszor ugy 10 percre itatni.

2011. ápr. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
szegény ló,előre sajnálom
2011. ápr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ugye nem 1 nap akarod megtenni?

Még ha többnapos is a dolog, akkor is hónapokig tart mire felkészíted a lovat. Felkészültségtől függően napi 50-70 km laza tempoban, ha csak nem egy 120-vagy 160km-re felkészített távlovad van, de az a plafon.

Egy 60 km-es napon kb 15km-ként tarts egy 10-15 perces szünetet, itass, legeltess.

Mivel nem 1 napról van szó, gondoskodni kell szállásról és abrakról, ráadásul az időjárás is beleszólhat, szóval ez komolyabb előkészítést igényel.

Ha csak nem lovastúra, akkor inkább vidd el utánfutóval.

2011. ápr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Dehogy egy nap alatt gondoltam. Nem vagyok én állatkínzó...

Lovastúra lesz, szóval köszönöm.

2011. ápr. 7. 08:09
 9/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Akkor jó túrázást, kezdj el lassan ilyen heti 3x-4x 20km-t menni, majd növelgesd a távot. Gondolom nem egyedül mész, hanem egy csapattal. Ha megvan az útvonal, akkor tervezzétek meg, hogy hol tudtok megállni éjszakára, legyen aki autóval kísér titeket, hogy segíteni tudjon, ha gond van, szerezzétek meg az útvonal közben előforduló állatorvosok számát baj esetére. Szóval jó kis szervezést igényel ez, viszont nagyon jó buli.

Érdemes lenne még a bögöly szezon előtt letudni, meg a nagy melegek előtt, mert 30fokban jobban kimerülnek a lovak és ti is.

2011. ápr. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

En mint ember megis hogy voltam kepes 100 km megtenni egyetlen nap alatt, minden felkeszules nelkul es megsem haltam bele. Mit kell annyit ovni azt a marha nagy allatot hoszen sokkal tobbet kell birnia mint egy embernek.

Mondjuk tenyleg nem lohalalaban kell haladni, de legrosszabb esetben is max izomlaza lessz szerencsetlennek.

Mondjuk ha oda vissza utat tervezel az egeszen mas(420 km)

akkor nem artana harom negy nap piheno a ketto kozott, ekozben pedig mondju turazgattok 10-15 kmetert napont, vagy ha van idod akkor ketszer 7-8 kmetert.

2011. ápr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!