Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Válaszolnátok néhány kérdésemr...

Válaszolnátok néhány kérdésemre? (lent)

Figyelt kérdés

1.Ha a csikónak tehénállása van az nagyon nagy baj?Vagy lehet valahogy kezelni?

2.Mit jelent az hogy empatikus?

3.Szerintetek egy 15 éves kezdő lánynak milyen lovat vegyek?(Fajtára,korra ilyesmire értem)Mindene meglenne, felszerelés(western),hely,stb...Ha lehet inkább olyan4-10 évesig kéne egy (ha lehet pej színű) max.230.000ft-ig. Nem akarunk időset,pedig tudom hogy az idősebb jobb lenne mert nyugodt,de a lányom ha megszereti és meghal az nem lenne jó.


2011. ápr. 10. 18:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az első két kérdésedre sajnos nem tudom a választ.

De ha lovat szeretnél vásárolni akkor szerintem a www.lovasok.hu oldalon keregélhetsz, itt beirhatod a korát, árát, fajtáját, képzettségét stb. azokat a szempontokat amik alapján szeretnél vásárolni.:)

Remélem azért segíthettem egy kicsit!

2011. ápr. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Jah és előző voltam.

Ha a lány még nem ült lovon, vagy csak kevésszer, akkor én inkább lovardába vinném még egy ideig. Egyrészt kiderül, hogy tényleg teccik-e annyira neki hogy érdemes lesz sajátot venni, másrészt pedig könnyebben megtanulja az alapokat!

És nem utolsó sorban persze, a ló nem olyan mint egy játék baba, ha már nem kell csak úgy eldobom!

2011. ápr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Megint előző vagyok:D

230.000 Ft-ért nem biztos, hogy kapsz jó lovat.

Azt szokták mondani, hogy 500.000 Ft alatt nincsen jó ló.

És ez valahol igaz is. Jól gondoljátok át:)

2011. ápr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
igen, ha azt akarod hogy ne csalódjon a lányod ne 230 ezres lovat keress.inkább drágább és idősebb legyen.
2011. ápr. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Remelem azert ertettek a lovakhoz mert nem epp olyan egyszeru mint kutyat tartani.Amugy egy 8-10 eves lo meg boven sokat élne ahoz hogy a lanyod felnojon es fel tudja majd dolgozni a halalat, de ha tul erzekeny az ilyesmire akkor meg az idos lo halala elott kell venni egy fiatlabbat, ugy majd konnyebben el tudja viselni. Jo ha peldaul felneveltek mellette egyet a csikoi kozul, de az meg fokepp nem egyszeru.
2011. ápr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

2. Empatikus: ezt általában a beleérző emberekre mondják. Pl aki sérült gyerekeket gondoz (a szülein kívül) az empatikus.

3. Kezdőnek nem szabad kezdő lovat venni. 230 ért is lehet jó lovat venni, de azt nagyon ki kell fogni, mert könnyen átverhetnek. Egy lovat nézzetek meg többször is, próbálja meg a lány, hogyan boldogul vele, állatorvos is érdemes bevonni a dologba, legyen a lónak minimum lóútlevele, jah és adás-vételi SZERZŐDÉSt(!) írjatok, ha esetleg otthon beütne a krach, pl kiderül, hogy kehes és eltitkolták.

Ha westernben akar lovazni a lány, akkor olyan lovat vegyetek, akit abban lovagoltak be, illetve abban a stílusban lovagoltak. Ha kezdő a leányzó akkor még járjon egy kicsit egy wescos-s loviba, mert ez egy életérzés, és más életszemlélet.

Szerintem ló árban olyan 400 ezer körül húzzátok meg a felső határt.

2011. ápr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
1. Az enyhe problémamentes, persze nem szabad túlterhelni nagyon nagy túrákkal, meg hát távlovaglás kilőve :) De a kifejezettebb tehenes állásnál már normál terhelés esetén is gondok lehetnek (fájdalmak, sántulás, és így használhatatlanság). Nem lehet kezelni, hiszen ez adottság, nem betegség. A lényeg, hogy tekintettel kell lenni rá, és akkor nem fognak elhasználódni a lábai (plusz egyéb helyeken is gondokat okoz, mert az anatómia is már csak úgy van, hogy minden kihat mindenre), és idősebb korában maximális kímélet.
2011. ápr. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A lányom járt lovasiskolába,és igen értünk a lovakhoz.Állatorvost is hívunk ha meg van a kiszemelt ló.Köszönöm az eddigi válaszokat!
2011. ápr. 11. 14:36
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha értenétek a lovakhoz nem kérdeznél ilyeneket. Én azt tanácsolom hogy ne vegyetek lovat, maradjon a "lovasiskola"..
2011. ápr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem minden lovas tud választ adni. Volt a lovamnak egy kisebb sebe még az állatorvos se tudta meg mondani egyik lovas ismerősöm se. majd elvittük egy klinikára ott meg mondták, hogy mi volt a baja. Vagy 20-an megfordultak egyik se tudta a baját és már 20-25 éve foglalkoznak lovakkal. Úgyhogy erről ennyit...
2011. ápr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!