Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas ruházat, mit érdemes?

Lovas ruházat, mit érdemes?

Figyelt kérdés

Nemsokára, lehetőségem van 1-2 lovas ruha/kellék vásárlására, és nem tudom mi az ami úgy elég fontos.

Már lovagolok egy ideje, van kobakom, egy lovaglónadrágom, egy lovagló mellényem.

Meg egy lovagló gumicsizmám is, de azt nem használom, mert nekem nem jön be, nem érzem benne a lovat.


Ezek érdekelnének főként:

~ lovaglócipő

~ hopilet(lábszárvédő)

~ kesztyű


ezek mennyire kényelmesek, fontosak?

A lovaglócipő gondolom a sarok miatt fontos, a lábszárvédő az jó, kényelmes? (mert még soha nem volt a lábamon)

Na meg a kesztyű, régebben felvettem 1-2x barátnőmét és kényelmes violt, de mennyire fontos? Mert nyári 40fokba kérdéses hogy kényelmet vagy inkább nyűgöt biztosít?!

Köszi előre is.


2011. ápr. 19. 19:20
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, sokat segítettek. :)

Szerintem akkor veszek kesztyűt is meg lábszárvédőt is, meg lehet akkor lovaglócipőt.

Az igaz, hogy a kengyelbe amúgy se szabad becsúszni a lábnak, de edzőm szerint sportcipőbe szabálytalan a lovaglás. Persze lovagolhatok abba, de hosszú távra mondta hogy jó lenne .....

2011. ápr. 21. 21:09
 12/17 anonim ***** válasza:
A sportcipő és a lovaglócipő közt mérföldnyi különbségek vannak ;) Azért van sarka, hogy ne csússzon bele tövig a lábad. Mellesleg ha van sarka szerintem csizmázni is könnyebb mint egy sportcipőben. És még hozzátenném, hogy a lovaglócipő olyan,hogyha rálépne a lábadra a ló védi, a sportcipő ilyen helyzetben semmit sem ér...Szóval szerintem először azt vedd meg. Kesztyűt 850Ft körül tudsz venni, és szerintem érdemes, nekem kidörzsöli a szár a kezem, ha nem veszek fel kesztyűt... És igen, a nyári 40fokba is felveszem, főleg hogy akkor izzad az ember keze, és csúszkálhat a szár. A lábszárvédő kényelmes, egyrészt nem dörzsöli ki a lábad/a gatyád a nyereg, másrészt jobb tapadást biztosít.
2011. ápr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Még valami: nem tudom milyen rendszeresen lovagolsz, de a decathlonos cuccok szerintem eléggé rosszak... Érdemes beruházni egy drágább, de minőségibbre szerintem. A cipőm decathlonos, és megy szét... Mondjuk én azért elég sokat használom, bérelek egy lovat. Az egyik gatyám is dectahlonos, fakul ki, nem túl jó .... Tattini, Horze, Daslö márkák viszont elég jónak bizonyultak nekem, szóval szerintem normális cuccokba ruházz be.
2011. ápr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Kötelező:Csizma

szerintem kéne lábszárvédő is.kobak.lovaglónadrág.

kesztyű...stb... :)

2011. máj. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

leírom még1x:

kobakja van írta is!!!

csak figyelni kéne!!

2011. máj. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nemrég voltunk vásárolni és vettem egy narancssárga lovaglónadrágot, megy egy alap szintű bőr lovagló cipőt, a lábszárvédőre sajnos most nem futotta, de lassan az is meglesz.

A kedves eladó csaj, azt mondta hogy addig hosszú zoknival is meglehet oldani. :)

2011. máj. 5. 21:17
 17/17 A kérdező kommentje:

Jah és még valami: nem akarok senkinek beszólni, de azért az kicsit tényleg zavaró hogy nem figyeltek.

Leírtam a kérdésbe mindent, azt 3x írják hogy vegyek kobakot.

Valóban csak elkéne olvasni !!!!!!! :)

2011. máj. 5. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!