Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok erről a lóról?

Mit gondoltok erről a lóról?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok.Most egy Shagya Arab herélten lovagolok.Megy a lépés,ügetés (sima,nyújtott) és a vágta is már elég biztosan.Szóba került a családban a ló..úgy néz ki kapok egyet.Tudom hogy nagy felelősség és tudom hogy nem csak 2 hétig él.Felkészültem rá.Ezt a lovat érdemes lenne megvennünk vagy esetleg nem ha nem akkor miért nem?Hozzáértőktől kérdezem hogy egy ilyenkorú lánynak milyen fajta ajánlott?



Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. ápr. 22. 00:58
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
2011. ápr. 22. 00:58
 2/15 anonim ***** válasza:

a leírtak alapján jól tudsz vele bánni,de a link és a leírt fajta nem egyezik.

ha simán eltudod lovagolni akkor megérné meg venni szerintem,de elég keveset tudok róla.

2011. ápr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
egy magyar félvér viszont biztosabb döntés lenne,mert a shagya arab és a gidrán is agyas fajta
2011. ápr. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ne a fajtával kezd, hanem olyan kérdésekkel, hol tartanátok? Ha otthon, az nagy feladat. Nekünk 3 van, szóval tudom, milyen?

Ha bértartás, akkor a szülők tudnák-e fizetni? Ki lovagolná, ki etetné, takarítaná, ha mondjuk te nem érsz rá? stb.

2011. ápr. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nincsenek papírjai... Amúgy őt én is néztem, nagyon szép kis pacc :) Szerintem ha még nem volt más lóval dolgod, nincs tapasztalatod, akkor még szerintem várj ezzel. Ahogy látom hobbyló, azt nem írták, hogy ugrik-e (ha egyáltalán szeretnél vele ugratni akár hobbyszinten). Nem futószáras, vagyis nem iskolalótípus. Első lónak mindenképp egy nyugodt, kiszámítható, könnyen kezelhető inkább iskolaló (de NEM befásult iskolaló!) típusú pacit ajánlanék.

Igazából nem az számít, hogy hány éves vagy, hanem hogy mennyi a tapasztalatod. Mennyi ideje lovagolsz? Ültél már más lovon a shagyán kívül? Biztosan bírnátok anyagilag?

2011. ápr. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekünk is vannak lovaink, igaz mi faluban lakunk. Nagy felelősség. Mennyi időt szánnál rá? A tanulás egyre nehezebb lesz, és nehogy a ló lássa kárát
2011. ápr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ültem már magyar félvéren is és így összetudom hasonlítani a 2 fajtát.A magyar félvér (így hogy tudom egy másikhoz hasonlítani) nem tetszik,az a ló amit lovagoltam az olyan volt mint a csiga (a shagyához képest).Nekem jobban tetszik ha egy ló temperamentumosabb és tényleg erőteljesen megy.Az ügetése is gyors,félvéré olyan volt mint a gyorslépés a shagyánal.

Bértartásban lenne.Tőlünk 5-10 percre gyalog.Biztos hogy mindennap ki tudnék hozzá menni.Van egy kiskutyám és bérházban lakunk őt is naponta 3x lekell vinni és miatta is hamarabb kelek mint a család és később ülhetek le tévézni,számítógépezni.De élvezem ezt is.Nem hiszem hogy a lóval gond lenne.

2011. ápr. 22. 13:27
 8/15 anonim ***** válasza:
a shagya szerintem nem való neked,bocs
2011. ápr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Lécci indolkold meg!Mert kíváncsi vagyok hogy mit gondolsz.Amugy a belinkelt ló nem shagya,az gidrán.
2011. ápr. 22. 13:51
 10/15 anonim ***** válasza:
Fajtán belül ló és ló közt is van különbség. Ültem már menős, kevésbé menős, kényelmesebb lovaglású, nagyobbat lépő és "pattogósabban" menő lovon is ugyanolyan fajtából. Szóval minden lónál ez egyénfüggő. Am te vagy az aki a bértartásos (melyik milyen ridegtartás, boxos stb.) kérdést írtad? :) Te is miskolci vagy, igaz? :) Ha igen léci vegyél fel msn-re: natural.rider@hotmail.com
2011. ápr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!