Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehajtja a fejét lovaglás...

Lehajtja a fejét lovaglás közbe, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy ló, idősödő magyar félvér kanca, és a lovaglóóra vége felé már egyre gyakrabban lehajtotta a fejét, sőt hirtelen lecsapta én meg egyszerűen alig bírtam fogni a szárat és én is majdnem átestem a nyakán. Mit csináljak ha ilyet csinál? Én rosszul csináltam valamit, hogy ezt csinálja?
2011. ápr. 25. 12:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy vízszintes a nyaka, vagy lógatja a fejét. Még mikor tanultam lvoagolni, nem bírtam hajtani és fogni, csak éppen ment, meg is botlott, le is estem. Lépésnél a végén mi "szárítani" szoktuk, leléptetjük, megvárjuk még megszárad. Engedsz hevedert, hosszabb szárat adsz, ezt még a három éves csikókkal is meg merik csinálni munka végén. Viszont azért lovaglás közben nem szabad hagyni, hogy vonszolja magát.
2011. ápr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
fogni?az már régen rossz aha erőből kell tartani.Ha előre és le kinyújtja kényelmesebb neki is meg neked is a mozgása, mert megemelkedik a háta és kényelmesen viszi a súlyodat.
2011. ápr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Lulu, te fa hintalóról beszélsz? Egy hajtós lovat igenis fogni kell, máskülönben elvisz a világ másik végére. A fejét meg ha lógatja, és nem arra a lógatásra gondolok mint ti, és vonszolja magát, igenis fel kell venni a fejét, és hajtani előre. Normálisan összelovagolt ló kell legyen, nem elengedett. Tapasztalatból mondom, hogy a lónak is jobb, ha pl vágtánál nem esik fejre mert megbotlik, és sántul le...
2011. ápr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

normálisan öszelovagolt, nem elengedett... persze, kit is érdekel, hogy a lónak jó-e? az a lényeg, hogy a lovasnak tetsszen a ló mozgása, minek számítana, hogy a ló jól érzi-e magát... úristen, és ilyen embereket engednek a lovakhoz -.- mégis melyikkel dolgozol szívesebben? egy olyan lóval, aki tiszta görcs, folyamatosan csapkod a farkával, felvágja a fejét, vagy egy olyannal, amelyik el van lazulva, készségesen dolgozik veled, és igen, akár még előre is nyújtja a fejét... hét én jobban szeretem, mikor a ló a másodiknak leírtak szerint viselkedik.

még valami: Lulu szerintem nem fa hintalóról beszélt. egy elengedett ló pontosan úgy viselkedik, ahogy leírta.

2011. ápr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
ha felveszed a fejét, akkor beejti a hátát, zavarod szegént és ezért fog rohanni.Egyébként meg a temperamentumosabb lovakat szokták tágabb keretben lovagolni.Pont nem akkor botlik ha elengedett, mert attól hogy nincs az egekbe a feje még a csizma hat>még akciósabban fog mozogni..
2011. ápr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
De igen, elengedett ló megbotlik. Nem arról beszélek, hogy agyon kell hajtani, két hét utáén én is rájöttem, hogy hogy kell, de mikor azt se tudod mit csinálsz, akkor megbotlik a ló. A kérdezőnek inkább ajánlanám, hogy kérdezze meg az oktatót, mert leírva nem jön át, hogy a ló mit csinál, és szerintem mi egyáltalán nem ugyanarról beszélünk itt.
2011. ápr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
nem kell fűrészelni haragudni a lóra,ha megy egy edzést az óra végén hosszúszáron lejártatjuk jutalomként ill h a nyaka megnyúljon. a hosszú szár alatt értem,h a csattot fogd !!!!! :)
2011. máj. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!