Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hasonló történetek? (Lovaglás)

Hasonló történetek? (Lovaglás)

Figyelt kérdés

Két éve a körülmények és az idegességem miatt leestem egy lóról, és eltört a kulcscsontom. Ezek után nagy nehezen visszaszoktam az edzésbe, aktívan részt vettem minden órán, majd majdnem pontosan egy évvel később szinte minden megismétlődött, és eltört a másik vállam. Ezek után is visszaültem, megtanították, hogyan kell esni, ami nagyjából fél évvel később jól is jött, mert vágta közben a másik lovast lebakolta a lova, emiatt az enyém is rodeózni kezdett, én pedig ráestem a hátamra, nem kaptam levegőt, kibotorkáltam a pálya szélén lévő székhez, majd az elszabadult lovam majdnem rám ágaskodott. Azóta egyszer voltam lovagolni, pedig ez tavasszal volt. Most kezdem el megint aktívabban járni, de úgy érzem, nagyon félek, miközben várom is. Ti mit tennétek? Történt már valakivel hasonló?

(Olyan válaszokat nem kérek, hogy mekkora retardált vagyok. Gyakorlottnak számítok, 4-5 éve űzöm ezt a sportot, és versenyeket is nyertem már, a balesetek között pedig egyszer sem estem.)


2011. okt. 30. 22:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
forever alone
2011. okt. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Szia! Én már nem lovagolok az igaz, de én is estem le lóról, egyből vissza ültem rá, de hálisten nem lett bajom sem. Szerintem nem retardált vagy hanem inkább kitartó, szerintem ez szép dolog, ennyi baj után én szerintem már futnék a lovak elől.. Igazából nekem annyi volt a történetem hogy nem volt teljesen a póni betanítva, én pedig kezdő voltam, ott mászkált a ló körül egy szamár, és azt hiszem megharapta, és elkezdett vágtázni velem a póni ló, fenn maradtam rajt egész a végéig, aztán a végén hírtelen bebakolt így leestem, de utánna egyből vissza ültem, fájt a seggem az igaz, de túl éltem :/ utána kébé 3-4 hónapra hagytam abba a lovaglást, mert már nem szerettem annyira csinálni : ) 14L
2011. okt. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

első válaszoló, köszönjük a hasznos megszólalást.

Esztikee, sajnálom hogy végül abbahagytad, és köszi hogy leírtad a történeted.:) Nem tudom még mindig hogy mit csináljak, kezdem azt érezni én is hogy nincs kedvem visszamenni, pedig előtte ez töltötte ki a szabadidőm nagy részét, és imádtam..

2011. okt. 30. 23:08
 4/12 A kérdező kommentje:
Ó már nincs ott a neved, bocsi.:)
2011. okt. 30. 23:09
 5/12 anonim ***** válasza:

: ) Semmi gond! :)

Szerintem mindenképp úgy dönts ahogy neked jó... Nem érdemes semmit sem úgy csinálni ha csak kényszerből csinálja :) Sok sikert a továbbiakban :))

2011. okt. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Eldöntöttem, holnap (vagyis inkább ma) reggel megyek edzésre. Az egészre egy hülye téli lovaglónadrág vett rá, és a gondolat, hogy még egyszer sem használtam mióta megvettem.. Bután hangzik, de emiatt végiggondoltam és nem fogom abbahagyni.:)
2011. okt. 30. 23:43
 7/12 A kérdező kommentje:
És köszönöm!
2011. okt. 30. 23:43
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Bár a probléma megoldódott, elmesélem én is, mi a helyzet errefelé.

7.es koromban eltörött a jobb felkarom, mert kanyarodtam volna 1 ugrásra, és majdhogynem elgázolt egy másik lovas a Shireével, ezért élesebb ívben kellett rámennem a következő ugrásra, plusz megijedt a lovam, így belevágódtunk az oxer közepébe és felborultunk. Mindezt 1 héttel a megyei döntő előtt úgy, hogy második voltam a megyében.

A következő év telén, megint beleestem ugyanezzel a pacival egy meredekbe, mert nem volt karban tartva a pálya, a kanyarban meghúzódott a lovam ina, de akkora szíve volt, hogy 3 lábon bevállalta az ugrást. Borultunk, ezúttal az ő lába szorult 3 hónap rehabra.

Pár év "szünet" következett, itt is voltak esések, zúzódások stb.

Tavaly azonban egy nem lovas baleset árán kiugrott a jobb vállam, ami miatt 3 hónapot ki kellett hagynom, de a doki figyelmeztetett, hogy az ízületem 60%os, szal ha nem vigyázok, kiugrik újra. Egész nyáron megúsztam. 1x seggre ültem ugrás után, de semmi. Augusztusban újra egy megyei fordulóra készültem, és mit ad isten, ugrás utáni kanyarban a lovam lábai összegabalyodtak, és pofára nyaltunk. reccs, kiugrott a vállam 9 hónappal az első eset után. Azóta nem ültem lovon, rögzítve van, műtötték.

Elmondom neked, a rehabos hónapokban, olyan kiszolgáltatottság miatti félelemérzetem szokott lenni, hogy csak na. A saját bárány lovamtól félek, mert 1et ránt rajtam és újabb 3 hónap kényszerpihenő. De tudod mit? Kit érdekel? Megpusztulok ezért a sportért, mert ezt szeretem, és ha az összes ízületemet össze is kell szegecselni, akkor is űzni fogom. Ne add fel az esések és a félelem miatt, mert ez pár hét, vagy alkalom után köddéfoszlik majd. Ha szereted ezt csinálni, ne habozz, vágj bele teljes erőből újra.

És elmondok egy lovas titkot: soha ne nézz vissza a múltba, mert kísérteni fog, és nem fogsz tudni továbblépni. Csak előre tekints, és akkor minden rendben lesz.

2011. okt. 31. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Úúú, ez nagyon megható volt.:| Sajnálom ami veled történt, de nagyon csodállak hogy nem adod fel. Nekem is ilyennek kéne lennem, próbálok is.:) Köszönöm hogy leírtad.
2011. okt. 31. 16:18
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Retardáltak vagytok, őrültek vagytok, abnormálisak vagyunk,még fokozhatnám, de minek? De lehet ezt másképpen csinálni? Erre két válászom van:1. Megszállottság nélkül csak bohóckodni lehet, 2.Úgy viszont minek(hogy elmondhassam magamról, hogy a nagy Én lovagolok, vagy lovagoltam) Ne értsetek félre, de örülök annak, hogy olyant is olvashatok, hogy valaki leesett már lóról az egészen fiatal versenyzőktől egyfolytában azt hallom, hogy én még nem estem le a lóról,pedig már egy éve? lovagolok,igaz,hogy egy-egy akadály ugrásakor néha még a ló fülébe is kapaszkodnak.Sajnos a lóról történő esés ennek a sportágnak szükségszerű velejárója.Persze azért az sem mindegy,hogyan és milyen körülmények közt következik be ez a kellemetlen velejáró.Véleményem szerint egy kezdőlovas minél előbb esik le a lóról annál nagyobb a valószínűsége, hogy későbbiekben jó lovassá válik. Akinek már van némi versenyrutinja remélem egyetért velem!Ha őszinték akarunk lenni, mindenkiben ott van a félelem érzete, hogy mi történik akkor, ha leesek? Ezt a félelmet kell legyőzni, amit az első néhány szencsés esés után le lehet győzni, vagy ha nem sikerül, akkor abba kell hagyni a lovaglást! A leesés lehetőségének görcsében nem lehet lovagolni, még hobby szinten sem! "idegességem miatt leestem" nem fordulhat elő hogy a saját idegességedet átvitted lóra, és emiatt történt a baleseted, ne érts félre távol álljon tőlem, hogy cikizni akarnálak. "megtanították, hogyan kell esni" most azt kérdezném ,hogy a kezdetekkor nem mondták el neked azt, hogy a lóról le is lehet esni.Ez,az amit a lovasoktatók nem szívesen mondanak el egy kezdőnek, mert a potencális pénzforrást nem akarják elijeszteni.Pedig sokkal korrektebb lenne, ha erre is felkészítenék a leendő lovast. "Történt már valakivel hasonló?" Ilyen,vagy hasonló a lovaglók, (szándékosan nem lovasokat írtam)nagyobb részével történt csak maguknak sem szívesen vallják be! Valahogy nagy szégyennek tartják, pedig egy lovas nem attól lesz jó lovas, hogy soha nem esik le. Azt is meg merném kérdezni, hogy van-e olyan jó lovas, aki soha nem esett le? Erre a kérdésre nem igazán várok választ! Esni is meg lehet tanulni, noha senkinek nem kívánom, hogy leessen, de ez nem az én kívánságom függvénye! Ahelyett, hogy cikiznélek,őszintén méltányolom a kitartásodat és elszántságodat.
2011. nov. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!