Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi ez a hülyeség hogy: a ló a...

Mi ez a hülyeség hogy: a ló a lovasa miatt botlik meg?

Figyelt kérdés
tegnap elött ültem egy lovon,nem huztam a száját meg semmi ilyen,látott rendesen a lába elé meg minden.kicsit megbotlott és az egyik lovas megszólal hogy ez az én hibám volt
2011. ápr. 27. 13:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
A ló, bármilyen hihetelen egy értelmes állat. Mint ilyen, ha nagyon monoton dolgot kell csinálni -márpedig a "semmi ilyen" lovaglás kb erre utal- szétunja az agyát, és figyelmetlen lesz. Ez bizony a te hibád, ugyanis te adod a parancsot, a te feladatod, hogy agyilag is el legyen foglalva.
2011. ápr. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%

CSatlakozok az előttem szólóhoz. Te dolog lefoglalni, de ha iskolaló és aznap ültek rajta 7-8-an akkor már mit vársz?Néha a "bólogatás" is ezért van, mert unja magát.

De akkor is lehet a te hibád ha ott volt valami kis lyuk, vagy bármi, és nem vetted észre.

2011. ápr. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
lónak is négy lába van,....
2011. ápr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%

Azzal egyetértek, hogy a ló, ha unatkozik, figyelmetlen, megbotlik. Előfordul.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy ez a kérdező hibája lenne. Gondoljatok bele, hogy egy iskolalónak milyen uncsi lehet az élete. A lovasa azt csinálja rajta, amit az oktató mond, magától nem bonyolítja a feladatokat.

Nálunk is volt ilyen ló, automatán végezte a dolgát, akkor kezdett ügetni, amikor az oktató mondta, nem várta meg, hogy a lovas indítsa. :)

Közben félig lehunyt szemmel bóbiskolt, szájából kilógott még néhány fűszál, és lépten-nyomon hasra akart esni. Egy vágtával mondjuk fel lehetett ébreszteni, de a sima feladatokon unatkozott. Ja, és vágtában is megbotlott egyszer, zúgtam is róla lefelé. :D

Az se tetszik a "lovas társadalomban", hogy mindenki legjobb lovas, és ha a másiknak valami nem úgy megy, akkor beszólnak.

2011. ápr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
persze van olyan ló ameik megbotlik de olyan is ameik rendszeresen annak idelyén az ilyen botladozós hátasokat víssza dobtük a ménesbe és egy másikat tanitottunkbe mert bizony volt olyan este elindultam behajtani a ménest alig ment húszmétert máris felbukott nem lovas hiba ameik olyan az mindég megis botlik nagyon veszélyes az ilyenló ha lehetséges leszokták cserélni
2011. ápr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
egy egészséges lónak nem szabad botladoznia ott valami a lóvalvan egy agyon hajszolt lónaksem szabadna botlani az olyan ló nemvaló lovaglásra
2011. ápr. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

nem lovardai ló,ugróló,igazi versenyló ez és nem hagytam unatkozni,mert szárba szedtem és rendesen mentem vele,forditásokat probáltam vele csinálni de egy kicsit,tényleg kicsit botlott meg.

annyit hozzátennék hogy hetente egyszer viszik ki lovagolni.

2011. ápr. 27. 14:40
 8/15 A kérdező kommentje:
tele volt szegény ló,a semmi ilyennel pedig arra utaltam hogy tényleg nem téptem a száját és semmi hasonló,jó érzékeny a szája neki.
2011. ápr. 27. 14:44
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ne vedd magadra, igen is megbotlik néha a ló, még egy agyonidomított díjló is. Mondjuk az is igaz, amit a többiek írtak, de szerintem a te esetben pusztán a véletlen műve. Én már ültem olyan lovon, ami összevissza botladozott és nem a lovas miatt, hanem mert szimplán ügyetlen volt. A lovak közt is van ügyesebb és esetlenebb és ezt el kell fogadni. Aki ezzel nincs tisztában és egy ilyenért leszól az meg el van szállva magától kicsit.
2011. ápr. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

Lehet, hogy azért volt a te hibád, mert ha szárra lovagoljuk a lovat, és támaszkodik, akkor ügyelnünk kell arra, hogy ne essen az elejére, hanem egyensúlyban legyen. Meglehet, hogy nagyon az elejére volt esve, mert nem hajtottál eleget csizmával. Ilyen esetben azért botladoznak, mert a súlypontjuk előre kerül, és nem tudják jól korrigálni a lépéseiket, könnyedén botlanak meg. Ezért ha összeszeded, mindig ügyelj rá, hogy sok csizmával lovagolj, és érd el azt, hogy a súlypontja középre kerüljön.

Semmi baj, az én lovam is nem egyszer botlott meg, mert nem volt elég csizmám a hátsó lábait dolgoztatni, és időbe telt, mire rájöttem hogy kell.

De persze vannak olyan esetek, amikor puszta figyelmetlenség az egész, olyankor valóban nem a lovas a hibás. Lehet, hogy te sem voltál hibás, csupán egy ballépése volt. Nem voltunk ott :)

2011. ápr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!