Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet mezítláb lovagolni?

Lehet mezítláb lovagolni?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el lovagolni tanulni, de nincs ilyen lovaglócsizmám, csak egy sima edzőcipőben szoktam menni.

Viszont eléggé csúszkál a lábam a kengyelben, meg a cipő néha bele is szokott akadni.

Ezért gondoltam, hogy inkább mezítláb (zokniban ) kéne lovagolnom, mert úgy pl. jobban tudom mozgatni a lábfejemet is, szerintem úgy jobb lenne.


2011. ápr. 27. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Miértne lehetne? nyugodtan!
2011. ápr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Az, hogy csúszkál lábad, amiatt van mert nem nyomod le a sarkad. Teljesen mindegy milyen cipő van rajtad, a lábad nem csúszkálhat a kengyelben.
2011. ápr. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen,de vagy 2-3 zokniban,vagy egy nagyon vastagban....

Igaza van a 2. válaszolónak egyébként,de nálunk a kezdőknek úgy csináltuk hogy a cipőre húztak egy vékony zoknit...

De volt aki a tescoban vett 500ft-ért egy csúszásgátló korongokkal ellátott baromi vastag női zoknit...

Tudod olyanok vannak a latpán,mint a kisbabazoknin....:)

Egyébként nekem az új,vagy a tiszta és ilyen izébizé krémmel bekent kengyelben nekem is csúszik a lábam,bárhogy is tartom,be kell járatani...:)

2011. ápr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet, de én nem ajánlom,mert fájni fog utána a lábad. a csúszkálás azért van mert nem nyomod le a sarkad!!!!!
2011. ápr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Sportcipőhöz szerezz be egy lábszárvédőt (hopilet) és nem lesz a beakadással gondod. Nyomd le a sarkad és nem fogsz a kengyelben csúszkálni. Mezítláb lehet lovagolni, de inkább szőrén vagy kengyel nélkül.
2011. ápr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
simán lehet, én szoktam a szőrén mezítláb!!!
2011. ápr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi a mezítlábas lovaglást egymás között "vadparasztos" lovaglásnak hívjuk. :D De ettől eltekintve, sztem csak nem nyomod le a sarkad.
2011. ápr. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Én nem javaslom, mert ha leszállsz, és mondjuk nem veszed fel egyből cipőd, és ha megvan patkolva a ló, könnyen előfordulhat, hogy rálép a lábadra, és abból nagy baleset lehet, pl hallottam, hogy valakinek leszakadt miatta a lábujja...szóval légy óvatos
2011. ápr. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyeregben semmiképp sem (ha kezdő vagy) mert nagyon egyszerűen belszorulhat a kengyelbe a lábad, pl a lovad megijed, te véletlenül tövig belenyomod a lábad és hopp, ki se tudod szedni, mert a ló közbe rémülten vágtázik. De szőrén én is szoktam, az nagyon jó mert sokkal jobban érzed a lovad mozgását, stb.
2011. jún. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én egyszer lovagoltam mezítláb..nyáron, hát ne tudjátok meg milyen sz*r volt....ugye a kengyel már fel volt forrósodva, és hát nem kicsit fájt már a lábam...egyébként csúszkál, tehát nem ajánlom!
2011. júl. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!