Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás - Félek az eséstől....

Lovaglás - Félek az eséstől. Hogyan győzzem le?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el lovagolni, futószáron. Kb 8 alkalmon vagyok túl. Imádom, mikor befejezem, mindig olyan pozitív érzéssel indulok haza. De az eséstől való félelmem nem tudom legyőzni. Tudom, h előbb-utóbb megtörténik, de mégis megvan bennem a para. Hogyan győzhetném le?

Kinek milyen tapasztalata van az eséssel kapcsolatban. Ha lehet, mire kell odafigyelni?


2011. máj. 1. 18:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%

Karámban működik, hogy minél messzebb ess a lovadtól, de pl ha eljutsz odáig, hogy saját lovad van és egyedül mész terepre van egy fontos szabály: Sose engedd el! különben útnak indul hazafelé és akkor jön az, hogy kiszaladhat autó elé és a többi szörnyűség.


Most még futószáron vagy, ilyenkor még benne van az ember fenekében a zabszem, hiszen még nincs meg a megfelelő ülésbiztonsága, de ne félj idővel meglesz. Amúgy nem lovas a lovas, amíg nem esik, ez vele jár, de ne félj tőle, mert az egész lovaglás csak para lesz, és a ló ezt az érzést átveszi, ilyenkor válik ijedőssé.

2011. máj. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
41%
Én amikor edzésekre jártam az volt az első, hogy esni tanítottak meg, mondjuk én nem is féltem tőle. De arra figyelj, hogy tényleg ne a lábadra ess szerintem kérd meg az edződ, hogy te ettől félsz és szeretnéd ezt legyőzni és biztos segíteni fog.
2011. máj. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
57%
ne félj tőle. ez most olyan, mintha folyton azon paráznál, hogy ha kimész az utcára, esetleg történhet valami baj. Burkoltan: vele jár. Csak érezd jól magad, ne görcsölj! Ha leesel, akkor leesel, nagy bajod nem lehet ( valszeg karámban lesz az első alkalom, és ott azért komolyabban lesérülni nehéz. :) ) Nyugi! nem lesz semmi baj. A lovaglásban sokkal kevesebben sérülnek meg, mint pl motor-vagy autóbalesetben ;) és nagyon fontos, hogy ha leesel is, MINDIG ÜLJ VISSZA! ha csak két percre is. Így nem fogsz félni tőle köv. alkalommal :)
2011. máj. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előzővel!

Én is futószárazon voltam és csak úgy megállt a lovam én meg előre estem,csak röhögtem magamon!Ott volt a sörénye én meg bele se kapaszkodtam:)Fájt egy picit a fejem,de ennyi.Amúgy lenne egy tanácsom mit csinálj,soha ne rakd bele a lábadat teljesen a kengyelbe!Mert ha bakol,akkor az is lehet hogy beakad a lábad aztán nem tudsz leugrani róla!Szerencsére én kitudtam venni a lábamat a kengyelből.Még a lovasoktatóm is mondta hogy nagyon szépen estem 3 szaltót nyomtam!:)Szerencsére nem lett bajom.

2011. máj. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 G.Mate ***** válasza:
0%
[link] ----> ő is leesett egyszer :)
2011. máj. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
72%

Utolsónak:

Meg egyszer mindenki leesik aki felül a lóra.


Amúgy kedves Kérdező!

Mindig legyen rajtad védőfelszerelést mert az életedet mentheti meg netán. És jó, sokan mondják, hogy nyáron milyen meleg meg kényelmetlen a kobak, védőmellény/gerincvédő de én úgy vagyok vele , hogy inkább legyen melegem minthogy a hátralévő életemet neten kerekesszékben töltsem. :)

Jah igen, és szerintem beszélj nyugodtan az edződdel biztos segíteni fog, hogy ezt leküzd :)

Sok sikert! Kellemes lovaglást!

2011. máj. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
41%

17:17-es vagyok:

nem neten hanem netÁn . bocsi elírtam :)

2011. máj. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Aki a szájfűrészelés mellett érvel, annak megmondom: NEM így kell lovat fogni!!!

A ló csak felkapja a fejét, és attól még ugyanúgy menekülni fog, mostmár a száfűrészlés, reszelés miatt is! Főként ha rájött, hogy mindig az következik be, ha megijed.

A mestertől így tanultam lovat fogni: Ha ismered (!) a lovat és érzed, hogy melyik szájszegletére húz erősebben, azt az oldalt passzívnak kell meghagyni, és a másik szájszegletnél átmozgatni a vasat, mintha egy szivacsot nyomkodnál. Először finoman, majd fokozatosan erősebben.

Egyébként a ló sem kezd el bakozni, ágaskodni, vagy menekülni, ha dőnként kicsit játszol a vassal. Az elvonja a figyelmét.

Galoppon dolgozom, és az erősen puller lovaknál bevállt. ;) A 13 Magyar Derby-t nyert, Vas Jóska bácsi mondta el ezt a remek technikát!!

2013. júl. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!