Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat vásárolni? Honnan?

Lovat vásárolni? Honnan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

36 éves apuka vagyok. (Kis)lányom már lassan tíz éve lovagol, nagyon tetszik neki, tehetséges. Úgy döntöttünk, hogy már elég érett ahhoz, hogy saját lova legyen. Tudjuk, hogy nagy felelősség, és nem olcsó mulatság!

Szerencsére jól fizető állásom van, tudjuk finanszírozni. Jó gazdik vagyunk, keverék kutyusunk nagyon jól érzi magát velünk.

Mi egy nyolc év körüli kancára gondoltunk, talán magyar sportlóra, vagy kisbérire. Szerintetek ez jó első lónak? Mindennap lenne mozgatva. Társnak egy pónit kapna, mert ötéves kisfiam szintén imádja a lovakat. Azt szeretném megkérdezni, hogy a lovasok.hu megbízható hely ahhoz, hogy ott nézelődjünk lovak után? Vagy ajánlanátok más oldalakat?

Köszönöm


2011. máj. 2. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem jó választás lenne, bár nem tudom, mennyire jó lovas a lányod. Kezdetnek nézhettek idősebb lovakat is, szerintem kezdetnek az is tökéletes. Nem tudom merre laktok, én paksi vagyok, itt van egy nagyon jó lovarda jobbnál jobb eladó lovakkal.(biztosan láttad fent a lovasok.hu-n a Paksi Pálma Lovastanya lovait(Fritz József a hirdető)) Én itt lovagoltam, amíg nem lett saját pacim, és tényleg csak ajánlani tudom a lovait. Most épp 2 olyan lova van amik "újabbak". Mindkettőn ültem, nagyon nagyon jó lovak.


[link]


Dolly nagyon kényelmes és nagyon nyugodt, mindenki lovagolhatja.


[link]


Roxi is tökéletes ló, bár ő (mielőtt Józsi megvette) állt 1 évig az istállóban, most kezdtünk el vele újra foglalkozni, ha visszarázódik kiváló ló lesz(most járunk minden nap lovagolni, még 1-2 hét és tökéletes:))


Közben megtaláltam még egy lovát akit tényleg csak ajánlani tudok. Ez a ló Józsinál van már elég rég óta, mindenki kedvence:))


[link]


Csipke nagyon jó ló. Terepen és bent is egyaránt nagyon közreműködő. Gyerekek/felnőttek lovagolják kint és bent.


Remélem segítettem;)


Ha tudok még segíteni bármiben, írj privátban:))

2011. máj. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A lovasok.hu nem teljesen megbírzható, mivel érthető módon nem tudják leelenőizni sem az eladókat, sem állításaik valóságtartalmát,így ott is vannak csalók, kupecek.

Én javaslom, hogy ahova jár a lányod, ott lérjetek segítséget, esetleg pénzért is, mert pár ezer Ft sok kellemetlenségtől menthet meg. Persze nézelődni lehet amúgy is, de tényleges vásárlás előtt mindenképpen vigyetek szakértőt, orvost, kovácsot stb.

A fajta lényegében mind1, mert ló és ló között is nagy különbség van.

2011. máj. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
A Lovasok.hu -n jelölik a tenyésztőket. Javaslom hogy ne olyanoktól vásárolj akik vesznek-eladnak, hanem olyanoktól akik tenyésztenek.Egy tenyésztő nem kupeckedik, nem nyerészkedik, érdeke hogy a vásárló meg legyen elégedve, esetleg versenysportban próbálja ki a lovát. Ha 10 éve lovagol akkor már nyilván nem kezdő. Természetesen egy belovagolt idősebb ló megfelelő választás. De megfelelő edző mellett egy nyers csikó sem gond, ha csikó nyugodt idegrendszerű,kiegyensúlyozott, ha a lovas nem kezdő.
2011. máj. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Én egy dolgot szeretnék hozzáfűzni, amit szeritem az előttem szólók figyelmen kívül hagytak.

Az teljesen rendben van, ha lányodnak magyar sportlovat vagy kisbérit néztek, véleményem szerint a lovasok.hu is jó csak megfelelő körültekintéssel nézelődjetek, viszont a kisfiadnak a pónit jól gondoljátok meg és csak akkor vegyetek pónt, ha tudjátok, hogy vagy ő el tud bánni vele vagy van valaki, aki néha - már bocsánata kifejezésért, de nem találok jobbat - helyrerakja. A legtöbb póni makacs és könnyen az ember fejére nő, ha az nem elég határozott vele.

Én ezért inkább egy kislovat javasolnék a lányod lova mellé, de persze a ti döntésetek.

2011. máj. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat :)

Akkor a pónit meggondoljuk :)

2011. máj. 4. 15:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a magyar sportló tökéletes választás, nekemis az van, és én is a lovasok.hu-n néztem ki...körültekintőnek kell lenni, de szerintem megbízható hely...
2011. máj. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 marcipanfelho ***** válasza:
Én is inkább a pónira hívnám fel a figyelmet. Tényleg nagyon makacsok tudnak lenni, ráadásul lehet hogy a kisfiú hamar megunna (bár reméljük nem :)) vagy hamar kinőné... A pónivásárlás valamivel kockázatosabb szerintem :) lehet hogy egy valamivel nagyobb póni (mondjuk B vagy C kategóriás) jobb lenne, mint ahogy az egyik előttem szóló írta :)
2011. máj. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a ti válaszaitokat is!
2011. máj. 10. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!