Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az jó hozzáállás, ha úgy...

Az jó hozzáállás, ha úgy veszek lovat, hogy nem számít milyen a ló kinézete meg maga a ló milyen, csak az számít, hogy az enyém?

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem!

Először is nem veszek egy olyan lovat, ami egy bányarém!:)

Másodszor is pedig az nagyon fontos, hogy jó az a ló, vagy nem!

2011. okt. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Én nem vagyok lovas de szerintem ez sosem jó, hanem felelőtlen. Ha azt akarod hogy neked és a lónak is jó legyen akkor sokmindenre gondolnod kell. Hogy tudd finanszírozni. Gondolom nem mindegyik ugyanannyiba kerül, lehet hogy beteg stb. Hogy milyen a jelleme. Ha veszel egy olyan lovat akivel nem tudsz összabarátkozni akkor azzal nem tettél neki sok jót hogy megvetted. Mekkora a mérete stb...

Persze a színe meg ilyenek tényleg nem olyan fontosak.

2011. okt. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
az edzőm mondta,hogy nincs szép meg csúnya ló,csak jó ló van és rossz ló és az kipróbálásnál ki fog derülni úgyis..
2011. okt. 30. 17:03
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Az edződdel majdnem egyetértek. Ugyan szerintem van szép és kevésbé szép ló, de ez használat szempontjából mellékes.

Az már igazabb, hogy van jó ló meg rossz ló. De én másként fogalmaznék: van jó ló és van elrontott ló. De az elrontott lovak is javíthatók, csak megfelelő lovas kell rájuk.

Amúgy pedig nagyon különböző, hogy egy ló egy adott embernek jó vagy sem. Tegyük fel, van egy átlagos testalkatú félvér ló, nincs komolyabb küllemi hibája, rendben vannak a lábai, egészséges, de nem is tud, nem is szeret ugrani. Ez a ló egy hobbilovasnak tereplovaglásra tökéletes lehet, nekem militaryzni valószínűleg nem.

Azt kell tudnod, hogy melyek azok a tulajdonságok, amelyeket te keresel egy lóban. Ha ezt tudod és meg is találod, akkor valóban édesmindegy, hogy az a ló most szürke vagy pej, hosszú a sörénye vagy rövid, kesely-e a lába vagy sem.... ha megtalálod azt a lovat, aki a társad lesz, akkor úgyis ő lesz neked a leggyönyörűbb a világon. És ez így van rendjén.

2011. okt. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nekem főleg hobbyra kell a ló
2011. okt. 30. 17:13
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút rossz hozzáállás. Hiába hobbyra kell, akkor is kell legyenek igényeid. Legyen terepbiztos, viszonylag könnyen kezel7ő, EGÉSZSÉGES, és lehetőleg rossz szokásoktól mentes. Az ha csúnyácska, már más tészta, de semmiképp ne legyen sovány, vagy lábproblémás.

Szval igenis számít a ló milyensége. Gondolom pusztán hobbiból nem szeretnél azzal tölteni X időt, hogy egy problémás lovat átlovagolj.

2011. okt. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A szépség belülről fakad. :) És amelyik lovat belülről szereted, azt kívülről gyönyörűnek fogod látni.


A lényeg, hogy ép, és egészséges legyen!

2011. okt. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!