Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem szabad a ló szemébe...

Miért nem szabad a ló szemébe nézni?

Figyelt kérdés
Én szoktam szemezni a lovammal, de nem ijed meg tőlem. Ponthogy odajön. De ha ez rossz neki nem csinálom, de miért nem szabad a szemükbe nézni?
2011. máj. 2. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ilyenről még nem is hallottam o.O azt tudom,hogy vadállatoknak (pl.farkasoknak) ha a szemébe nézel azt kihívásnak veszi,de hogy lovaknál is van ilyen azt nem tudtam :S
2011. máj. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt még én sem hallottam, szerintem kamu:))
2011. máj. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
A bámulás általános fenyegetés, támadási szándékot jelez a természetben. Persze ha ismerős csinálja, akkor módosul "Hé, figyelj rám"-ra.
2011. máj. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez marhaság! Az a jó ha néha mélyen a lovad szemébe tudsz nézni! ha állátsz a lelkéig!
2011. máj. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
a szemezés a vadállatoknál a fenyegetés jele, de egy emberekkel jó viszonyban lévő ló már nem fog megijedni, ha a szemébe nézel. A nagyon érzékeny, félénk, nem emberhez szoktatott lovak azonban megijedhetnek tőle.
2011. máj. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
a ló mint tudjuk nem az éles látásról a híres. butaság,h nem nézhetsz a szemébe nem lát téged olyna élesen,h még a szemedere is fokuszáljon. :)
2011. máj. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt meg hol hallottad?Ez marhaság egyszóval hazugság!!!

Ne hidd el én is néztem már ló szemébe!

2011. máj. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez tévedés, kedves utolsó. A ló nagyon jól kommunikál nonverbális jelekkel. Ennek szintjét pl Kluge Hans elég látványosan bemutatta, ebből viszont az is következik, hogy bizony jól lát az téged, nemhogy a szemedet, de még izmaid feszességét is.
2011. máj. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Pataky Kata magától Monty Robertstől tanulta meg a nyelvet és azért látogat el július 13-án és 25-én Hódmezővásárhelyre, hogy megmutassa ezt a nyelvet a gyerekeknek és megtanítsa, hogy mi mit jelent. Ezután már tudni fogjuk, hogy miért !!!nem szabad a lovak szemébe nézni!!!, hogy miért nem szabad hirtelen mozdulatokat tenni, hogy mikor jön oda a ló hozzánk és mikor menekül el, hogyan kell etetni, hogyan kell felülni rá, és hogy mit próbál mondani nekünk a mozdulataival. Mindezt játékosan, vidáman Pataky Katával, aki minden gyereket szeretettel vár.


Itt olvastam, és ha Pataky Kata állítja ezt, az elég meggyőző :) Ezért is kérdeztem meg :)

2011. máj. 3. 08:18
 10/12 anonim ***** válasza:

Én már hallottam ezt, bár szerintem sincs sok alapja. Nekem anno így tanították a lovardában, ahová lovagolni jártam. Volt egy kis mondóka, hogy: "Nem szereti a ló, ha a szamár a szemébe néz."

Azután saját lovam lett, és nem egyszer előfordult, hogy a szemébe néztem. Egyáltalán nem zavarta. Nyilván azért, mert már ismertük egymást.


Amúgy személyes tapasztalatom alapján ezt inkább úgy mondanám, hogy amikor pl. vezetés közben megmakacsolja magát egy ló, és hátrálni kezd, vagy egyszerűen csak nem akar tovább jönni, na, olyankor nem érsz el vele semmit, ha szembe fordulsz vele és úgy próbálod rávenni, hogy hagyja abba a hisztit és kövessen tovább. Olyankor valóban veheti fenyegetésnek, főleg akkor, ha már amúgy is felzaklatta őt valami.


Különben egyetértek azzal, aki néhány bejegyzéssel előttem írt; amíg nem ismer téged a ló, és nem bízik benned, veheti fenyegető vagy támadó viselkedésnek, ha egyenesen a szemébe nézel, de egy olyan paci, akivel már jól kiismertétek egymást, semmi esetre sem fogja zokon venni tőled, ha szemezel vele. :)

2011. máj. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!