Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem szabad a ló szemébe...

Miért nem szabad a ló szemébe nézni?

Figyelt kérdés
Én szoktam szemezni a lovammal, de nem ijed meg tőlem. Ponthogy odajön. De ha ez rossz neki nem csinálom, de miért nem szabad a szemükbe nézni?
2011. máj. 2. 11:33
1 2
 11/12 Kinga20x válasza:

Na ez már elég régi kérdés, és látom már páran írtak is hozzá. Elmondom rövid és tömör kis véleményemet.

Ha mélyen a ló szemébe nézel, ha jó barátok vagytok ha nem fenyegetést jelent. Példának okáért: amikor földről dolgozol a lovaddal, gondolok itt futószárazásra, és rosszul csinálja a megadott feladatott pl."HÓ" és nem áll meg hanem még döcög tovább mélyen belenézel a szemibe és aztán hajtod tovább hajtod hajtod hajtod. Majd még egy "HÓ" és tökéletesen, időben megáll a lovad. Odamész, meg dicséred, és ilyenkor nem nézel a szemébe! Más különben azt hiszi megint rosszul hajtotta végre a kiszabott feladatot. Ezt egy neves, bölcs lovastól hallottam :) Aki nem hiszi, kérdezze meg! = )

2011. máj. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Diamond's master ***** válasza:
Lehet a szemükbe nézni, és jó is a lónak, ha például mikor hívod, tartod a szemkontaktust. Szerintem te keveredd azzal, hogy nem szaabd velük szembe állni, hiszen akkor bármi bajotok eshet (pl. megijed a ló, és megtapos..). De a szemükbe nézni lehet, sőt, jó ha tartod vele a kontaktust, mert így könnyebb megismerni a lovat.
2011. jún. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!