Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csánkpókos lovat lehet még...

Csánkpókos lovat lehet még használni valamire?

Figyelt kérdés
2011. máj. 3. 18:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mi az a csánkpók? Bocsi, de nem tudom :) Tudom, hogy Google :)
2011. máj. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
1.nek : [link]
2011. máj. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
hát... szerintem nem, de ... nemtudom! szerintem nem!
2011. máj. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. ( bár többet vártam )


Ahol nyári gyakorlaton voltam, lovakkal hozták be a szénát aratáskor. Több lovas kocsi is ment, három négy sorra megpakolva, napi négy öt kanyar. Két ló volt befogva egy egy kocsiba.

Na és az egyik kancának akkor a pókjai voltak mind két lábán, és volt hogy sántított is de nagyon.... :-(

Szal akkor ez gyógyítható vagy nem?

2011. máj. 3. 20:48
 5/16 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ez csak szépséghiba a ló külleménél, megjelenésénél, de valójában nem okoz neki gondot. Nem fájdalmas, sőt, nem is zavarja. Annyi, hogy nem szép látvány. De ez minden.

Nyilván küllemversenyre, tenyészszemlére nem lehet elvinni egy csánkpókos lovat, de azon kívül ugyanúgy használható lovaglásra és hobbizásra, mint akármelyik másik paci. :)

2011. máj. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Tenyesztesre.
2011. máj. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Sokat kell pihentetni, mert nagy terhelés mellett sántaságot okozhat, amúgy állatklinikán le tudják műteni (igaz nem olcsó).
2011. máj. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
A lágypók a csánk ínhüvelyeinek vagy tokszalagainak ízületi nedvvel telt, lágy tapintatú kitágulása. Csak szépséghiba, de ha sok van belőle és nagyok, a szervezet lazaságára utalnak. Az ízületi nedv leszívásával nem szüntethető meg, mert az újratermelődik. Csikókon takarmányváltoztatással, fehérjecsökkentéssel néha megszüntethető.
2011. máj. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkor szegény ló szerintem azért sántított mind két hátsó lábára. :-(

Pókosan óriási terhelésnek voltak kitéve, de még egészséges lovak is. Amikor indították őket a megpakolt kocsival, majd bele feküdtek a hámba. Sokszor a hám is elszakadt....

2011. máj. 4. 09:12
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia, az enyémnek brutál csánkpókja van. Igaz nem lágy, hanem a csontodosott, ún "őztetem".

Egyelőre (6 éve) semmi baja nincs, azon túl, hogy esztétikailag nem túl elragadó.

Soha nem volt rá sánta, többfunkciós ló, alapszinten kiképezve díjlovaglásra, ugrásra, ezen felül a napos túrákat is röheögve csinálja.

Ha látnám, hogy bármi baja van, menne azonnal nyugdíjba, de egyelőre szó sincs ilyenről :)

2011. máj. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!