Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet megmenteni egy...

Hogyan lehet megmenteni egy lovat a vágóhídról?

Figyelt kérdés
Hol lehet érdeklődni hogy melyek azok a lovak amik vágóhídra vannak szánva és hogyan lehet "megszerezni" őket?
2011. máj. 6. 22:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%

Egy lovat?

Ki eszik Magyarországon lóhúst? Életemben nem hallottam még ilyenről... tudtommal már a honfoglalok se csinálták...

2011. máj. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Célszerű vágóban érdeklődni, odamész, megveszed, kb ennyi.
2011. máj. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Egyik ismerősöm elhozott 2 lovat is, az egyik egy 5 éves félvér herélt amit azért vittek be mert "kezelhetetlen" volt, és egy csikót köldöksérvvel, amit 20.000ért megműttetett.

Ha jól tudom csak betelefonált hogy milyenek vannak, odament lószállítóval, felpakolták őket, kifizette és irány haza. Állítólag nagyon sok teljesen egészséges felnőtt ló is van ott, ok nélkül... :/

2011. máj. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Első, te le vagy maradva - könnyen lehet hogy te is azt eszed.


A kérdezőnek van igaza. Mind egyformák vagyunk. A lovaknak éppúgy van joga az élethez mint az embereknek. A kezdeményezést támogatom, viszont feltehetőleg nem a friss, fiatal lovakat viszik vágóhídra, hanem a beteg öregeket, ezért csak meghalni tudnád magadhoz venni a lovat.

2011. máj. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
24%
Szóval ez mindenki számára természetes. "Lehet, hogy te is azt eszed"-hogy érted ezt? Titokban azt teszik a májkrémbe, vagy mi? Mi tartalmaz lóhúst?
2011. máj. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

22:14

Igen, ha nem is természetes, de köztudott. Rengeteg felhasználási módja van a lóhúsnak, ugyan úgy használják, mint bármelyik másikat. Konzervek, kolbász, valamint rengeteg húskészítmény készül belőle. Az olcsó hipermarketes élelmiszerekben biztos, hogy előfordul, mert többet is vegyes húspépből készítenek, nem nevezik meg, hogy mikből. Aztán ott vannak az állateledelek, abba is jut.

Most nem megyek bele a de a disznó is ugyan olyan állat, azt miért esszük meg témába, mert rengeteg vita volt már róla, de támogatandó kezdeményezés a kérdezőé, aki teheti, gondolkozzon el rajta.

2011. máj. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
A virsli kimaradt, azok is kész "kincsesbányák" tudnak lenni.
2011. máj. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Arra a kérdésre válaszolva, hogy mi tartalmaz lóhúst csak azt tudom mondani, hogy ki tudja.

Imádom a lovakat, mert csodás állatok. Bűn vágóhídra vinni bármelyiket is. Találkoztam már ilyen esettel, hogy köldöksérve volt a csikónak, de meg lett műtve és meggyógyult szépen. Sajnos lovaglásra már alkalmatlan, mert csúnya gyulladás keletkezett a lábán. Fedeztetni még teljesen jó. :D

2011. máj. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két vak lovam is van, nem használom őket semmire,csak szabadon vannak és kész.De amikor almával közelítek 1000 méterről kiszúrnak a kis szemfülesek?:)
2011. máj. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

Sok ló kerül a vágóra más és más okokból. Pályáról is kerülnek le nyers csikók, semmi bajuk nincsen, csak rossz az idelyük ( galopp ).


És igen , több húskészítményben is van lóhús, többek között a kolbászba. Van kimondottan lókolbász. Állítólag nagyon finom, csak kicsit szárazabb. ( én nem tom útálom a kolbászokat )

2011. máj. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!