Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet tenni ha 1 ló, sok...

Mit lehet tenni ha 1 ló, sok lucernát zőldet eszik bezabál és felfújódik és hogy lehet megmenteni, megakdájózni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

orvos, hosszú kezelés és sok ima.

sok ló nem éli túl, ezért kell odafigyelni, hogy mihez fér hozzá

2011. ápr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

na igen, amikor egy hozzá nem értő vállal olyan állatot, amiről még a legalapvetőbb dolgot sem tudja: a ló képes addig zabálni, amíg bele nem pusztul!!!



Igen, ahogy az első írta: orvos, és sok ima

2011. ápr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Ha még csak lefekszik meg felfújódik akkor vidd ki és jól hajtsd le,hogy a bélgáz távozzon!

De ha nem javulna akkor hívj dokit!!!!

2011. ápr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

"a ló képes addig zabálni, amíg bele nem pusztul!!!"


A lovak folyamatosan esznek természetes körülmények között is. Akkor van probléma ha hirtelen takarmányváltás van, és nincs fokozatosan bevezetve pl a lucerna vagy kukorica vagy akármi más.

Ilyenkor jöhet a rettegett kólika. Enyhébb esetben elég ha nem hagyjátok lefeküdni, és sétáltatod.

Rosszabb esetben csak műtéttel menthető meg.

2011. ápr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Ha fekszik akkor már nagy gáz van, nem szabad neki hagyni, hogy lefeküdjön. Sok sok futószár, vagy jól meg kell hajtani és értesíteni kell az állatorvost. Komoly bajnál bele is pusztulhat. Az is megeshet, hogy fel kell vágni és egy kólikaműtét nem olcsó mulatság (kb 200 ezer).


Amúgy hatalmas felelőtlenség hagyni, hogy bezabáljon a friss zöldből, mikor az ember tudja, hogy így a tél után szabályosan "rávetik" magukat. Szóval ezt csak az ember tudja megakadályozni, úgy hogy odafigyel hol és mit eszik a lova.

2011. ápr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp orvos,de SOS-ben.

Régen az Ügetőn fordult elő,hogy az istállóban,a placcon tároltuk a szálas takarmányt,mert más lehetőség nem volt.Egyszer hoztak lucernát,azt is odatettük a széna mellé.Éjjel kiszabadult egy ló,bezabált,bele is pusztult,pedig reggel azonnal jött hozzá a doki.Akkor még éjjeli őrzés nem volt.

2011. ápr. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%
elnézést kérek de ti egyikőtök sem ért a lóhoz mivel a ló nem összetett gyomrú így félfújódásról nem beszélünk csak be zabálásról ami egy egyszerű gyomor meg állás ha időbe észre vesszük mozgatással orvosolható ha komolyabb a kor görcs oldó és mozgatás de csak séta én szoktam parafain olajat használni
2011. ápr. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
szerintem akkor te csak hidegvérühöz vagy szokva, egy melegvérű, vagy telivér úgy belepusztul a kólikába,mint annak a rendje
2011. ápr. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Így van!

Láttam már versenyistállókban jó lovakat meghalni kólikában,pedig ott mindig volt állatorvos ügyeletben.

2011. ápr. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Rorika válasza:

Hát nem tudom. Biztos vannak itt olyanok akik jóval többet értenek a lovakhoz mint én. Hol ezt hol azt hallok én is. Valaki azt mondja, hogy a zöld lucernátol nem fvodik fel a ló mivel nem kérödző állat. A szemes takarmánytól ellenben igen. Nem kis munka volt vele. Elől olajat hátul szappanos vízet kapott. És a hasa alját kellet maszirozni. + huszonnégyorás jártatás. Nem lehet lefeküdnie. Ha lefekszik és tengelyén megfordul biztos halál vár rá. Ha sikerül túl vészelnie is meg van az esélye további következményeknek pl pata lágyulás ebből deformálódás erre hideg vizes borogatást kell alkalmazni.

Kétszer csináltam végig. Mind kétszer rendben felépültek a lovak. Következmények nélkül. Most három lovam van. És vegyesen vetett fü és lucerna földön legelnek egész nap. semmi bajuk. Ja még valami a mi allátorvosunk kényszervágóra akarta küldeni a lovat. Egy idős lovász akinek szakmálya sincsen csak lovász volt világ életében az segített.

2011. máj. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!