Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet-e még valami szorosabb...

Lehet-e még valami szorosabb kapcsolat?

Figyelt kérdés
A lovam lassan egy éve van velem és szorosabb kapcsolat kb. Egy honapja alakult ki mikor höhögött nekem ha meglátott és a kapuban várt.ám kb. Két hete nagyon elfoglalt vagyok és nemvolt időm sokat törődni vele,ez meg is látszott rajta.a tegnap elötti lovaglásunk szörnyű volt,a tegnapi nagyon jó.ám a ló tojik a fejemre,ha meglát felnéz és eszik/alszik tovább,és nincs az az Isten hogy odajöjjön hozzám..nagyon sok mindenen átmentünk már. Elvagyok keseredve, mert úgyérzem ennél mélyebb kapcsolat soha nem fog alakulni köztünk..én 14 éves lány vagyok ő pedig egy 4 éves kanca. Segitenétek? Tudnátok tanácsokat adni,hogyan szerettessem meg magam vele? A szeretgetés, kedvesen bánás nem ér semmit, ugyanúgy tojik a fejemre meg karámban is otthagy. Olyan elkeseredett vagyok........
2011. máj. 15. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor 2 hétig nem tudsz vele foglalkozni, akkor válassz ki két egymás utáni napot, amikor ráérsz. Első nap ne menj ki vele lovagolni. Csak hozd ki, pucold le, legeltesd, esetleg tanuljatok valami újat (pl pálca érintésre lábemelés), játszatok. Ha csak lovagolsz rajta, akkor ló összeköti ezt, hogy ha meglát munka van és nem szívesen fog odajönni, vagy dolgozni. Ilyen kis lazulós napokkal tudod fenntartani a jó kapcsolatot, másnap meg szívesebben fog nyereg alatt dolgozni.
2011. máj. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi.. ugyanezt csinálom , nem mindig dolgozok vele.. tudja: térdelés, meghajlás, fekvés, integetés, tolatás ! :)
2011. máj. 15. 15:41
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Nekünk a lovammal akkor vált igazán szorossá a kapcsolat, amikor minden lovaglás után legeltettem vasárnaponként pedig csak leápoltam, kivittem karámba, ott megfuttattam, játszottunk, kicsit tanítgattam.

Ha rendszerességhez szoktatod ő is hamarabb kötődni kezd majd. Az hogy úgy érzed, figyelmen kívül hagy, ne zavarjon, te simogasd, szeretgesd, ha nem nagyon elutasító - a lovak is mások, akárcsak az emberek, néhányan nem szeretik, ha sokat babusgatják őket, el kell fogadni.


Ha van lehetőséged, próbáld színessé tenni a munkát, mi például hétfőn és csütörtökön ugrunk, kedden cavalettizünk, pénteken idomító edzésen vagyunk, szombaton pedig, ha az idő engedi kimegyünk terepre, ha nem akkor idomítózunk.


Legyen egy rendszer amit van lehetősége megszokni, ugyanakkor próbáld ne monotonná tenni, és akkor a munka számára nem is munka lesz, hanem szórakozás, ergo téged is a jó dolgokhoz fog kötni.


Kapjon almát, répát, legyenek mindig kiegészítő dolgok az étkezésében is, főként finomságok, amiket tőled kap, és megint a pozitív dolgokhoz köt majd, ragaszkodni kezd hozzád.


Fél órát pedig próbálj meg minden nap szakítani rá, ha másért nem is csak karámozni, kicsit játszani, letakarítani, neki sem jó, ha egész nap a boxban ácsorog, várva hogy jöjjön valaki, aztán hoppon marad.

2011. máj. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ugyanezt csinálom amit leirtál kedves 2. válaszoló! :/ és mégsem kötődik..
2011. máj. 15. 18:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem rég lovagolok sajnos nem saját lovon és nekem is ezt csinálta. arra figyelj hogy ha "lököd" a lovat közbe ne rángasd a kantárat mert nem tudja hogy mit csináljon
2011. máj. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Türelem, hidd el, rózsát, esetedben ragaszkodó lovat terem majd, csak győzd kivárni.

Érzi ő is, ha valamit muszájból vagy kedvességből csinálnak vele, engedd el magad mellette, p

2011. jún. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. jún. 13. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!