Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Majd megoldódik a problémám?

Majd megoldódik a problémám?

Figyelt kérdés
3 hete kezdtem el lovagolni.E 3 hét alatt 2 hétvégén voltam, múlt héten nem mehettem rossz idő volt. Még kezdő vagyok, 1.órán 30 percig lépegettünk, ismerkedtem a helyes üléssel és az ilyen alapdolgok. Ma voltam 2., 1 hét kihagyással. Új edzőt kaptam szerencsére, új lóval. Pár percig lépkedtünk majd megpróbálkoztam az ügetéssel, kengyellel és az nélkül is. Nehezen vettem fel a ló ritmusát és nehezen álltam fel. Az edző modnta hogy 1-2-1-2, de úgy sajnos nem sikerült felállnom. Még nem estem :D Szerencsére nagyon jól képzett lovat kaptam, forduláskor, megálláskor elég a szavat mondani neki. Viszont elkezdett velem vágtázni valószinüleg túl erősen nyomtam meg. Azt hittem hogy majd le esek. Csak én találtam érdekesnek hogy ügetésnél csak a combomba szabadott kapaszkodnom, vagy ez teljesen normális? És könnyü ügetésnél hogy lehet ráérezni a ló ritmusára? Köszi előre is a válaszokat!:)
2011. máj. 22. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:

2 alkalom semmi.

Ha van rá lehetőséged, menj el nyáron lovastáborba, ott nagyon sokat lehet fejlődni.

2-t is ajánlhatok :)

Ugye futószáron voltál?

Egyébként hány éves vagy?

2011. máj. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1. alkalommal futószár nélkül, most viszont futószárral amúgy 13/L
2011. máj. 22. 18:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor jó :)

13 évesen még azért elég fiatal vagy, könnyen bele fogsz jönni, de azért kell egy kis idő, h megismerd a ló mozgását.

Az oktatót nagyon figyeld, ha pont akkor állsz fel/ülsz le, amikor ő számol, akkor tényleg nem nehéz belejönni, bár ez a lótól is függ.

Szóval csak nyugalom,bele fogsz jönni. :)

2011. máj. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem érdekes, hogy csak a comboddal szabad kapaszkodni. Sőt ez a lényeg. A lábszáradnak függetlennek kell maradnia, mert ha sarokkal kapaszkodsz egyrészt nem jó a lónak, mert folyamatosan piszkálod, zavarod, megindul, esetleg bakkol, másrészt a lábszáraddal adod a segítségeket induláshoz, fordulathoz stb.


Szerintem kérd az oktatót, hogy tanügessetek sokat, ha akkor ráérzel a jó ritmusra, akkor a könnyű ügetés is menni fog :)Ez még csak 2 alkalom volt, de minden alkalom után jobb leszel, jobban fogod érezni a lovat és a ritmust. Szóval ne keseredj el, sok gyakorlással menni fog nyugi!

2011. máj. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm mindekinek a válaszokat :)

"...ügetésnél csak a combomba szabadott kapaszkodnom.." ezt úgy értettem hogy nem volt kengyelben a lábam és még a gyeplőszárat sem foghattam hanem a kezeimnek a combjaimon kellett lenniük:)

2011. máj. 22. 22:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk olyat én később szoktam kérni a lovastól, de bizots elég érettnek látott rá az oktató

esetleg ha nagyon bizonytalaul érzed magad, kérdd meg h hadd kapaszkodhass a nyeregbe

2011. máj. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát a szárak nem is kapaszkodásra valóak..
2011. máj. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a térdeddel és az alsó lábszáraddal szorítasz könnyebb kiálni a nyeregből , de sok pihenés közbe iktatásával,mert elfáradsz és iszonyú izomlázad lesz! de ha már kb fél éve fogod csinálni könnyű lesz :)ja és vágtánál laza csípő(nem baj ha egy PICIT pattogsz[tanügetésnél is laza cs.])sarok le,és akkor nem fog beugrani a ló vágtába ha a lábfejed párhuzamosan vana ló hasával! ha valamit nem értettél irj e-mailt
2011. máj. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!