Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás - Vágta. Első alkalom...

Lovaglás - Vágta. Első alkalommal vágtáztam, futószáron. Mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Olvastam itt több kérdésnél, hogy a futószáron sokkal rosszabb a vágta. Igaz, hogy majdnem lerepültem, kapaszkodtam erősen kézzel, és ha nem kapaszkodom, biztos lerepültem volna. Nem tudnám elképzelni futószár nélkül.

Kérdésem, hogy a következő alkalommal mire figyeljek, hogy minél hamarabb megtanuljam elengedett kézzel? Illetve - a következő para - ha elengednek futószárról, attól félek, hogy mi van, ha nem tudom megállítani a lovat?


2011. máj. 22. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Először is : lazán kell ülni, követni a paci mozgását. Meg kell tanulni, rá kell érezni.

Elengedve pedig csak akkor fogsz vágtázni, ha meg is tudod állítani a lovat, olyan nincs, hogy nem áll meg. Meghúzod a szárat, fütyülsz neki, azt mondod h ssssssss, és ellene dolgozol. Derekat megfeszítve próbálod "akadályozni" a mozgását.

És körre állítod, egyre kisebb körre, a közepén mindegyik megáll. Az esetek nagy százalékában amúgy is megállnak már arra, ha elbizonytalanodik az ülésed. Legalábbis egy oktatólónak, aki ennyire kezdőket tanít, meg kell állnia.

2011. máj. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
Amíg az oktatód nem látja jónak, nem enged el futószárról. Ha kapaszkodnod kell, nem fogsz egyedűl vágtázni. Kicsit buta hasonlat, de próbálj úgy mozogni, mintha vízes lenne a nyereg, és a nadrágoddal fel szeretnéd törölni a vízet. Légy laza, de combbal, lábszárral simulj a lóhoz. Ha majd osztályban vágtázol és nem tudod megállítani a lovat, akkor irányítsd a pacit körre, majd egyre kisebb sugarúra így a végén egy helyben forog, és ezzel megállítottad. (ha más módszerrel nem megy)
2011. máj. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem görcsösen szorítani kell magad a lábaddal, hanem csak lazán tartani.

Nem tudom h mennyire megy a fizika, de minél lejjebb van engedve a lábad, annál könnyebb megtartani az egyensúlyod.

A nyeregben előre-hátra kell mozognod a csípőddel, úgy ahogy a ló diktálja.

Hidd el, hogy az oktató csak akkor enged szabadon vágtázni, ha már megy eléggé.

Egyébként vállból kicsit hátrébb jössz, szár tar, csípő megfeszít, és végső esetben kiskör.

Ha már nem futószáron mész, sokkal kisebb a centripetális erő.

Ha csak arra gondolsz, hogy ha kocsival egyenesen mentek, nincs para. Viszont éles kanyarokban dőlsz oldalra.

A ló meg ugye lasabban megy, mint a kocsi. (többnyire :) )

jó lovazást!

2011. máj. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%
Lazítsd el a csípődét, dőlj hátra, soha ne előre, mert ha futószár nélkül fogsz vágtázni és nem tudod megállítani, mindenki automatikusan előre dől, de ez nem jó, mert akkor csak még jobban begyorsul a ló, engedd le a térded, kövesd a ló mozgását és szoríts térdel és a vádliddal, az elején még nem nagyon fog menni, de majd bele tanulsz, sok siker :D
2011. júl. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!