Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Városban lótartás hogyan?

Városban lótartás hogyan?

Figyelt kérdés
Miskolcon lakunk, de nem bent a városban hanem a város szélén. nemrég vettünk egy lovat, eléggé messze helyen van tőlünk, egy faluban, a telkünkön. Rossz hogy nemtudunk vele mindennap foglalkozni, mivel mindennap nemtudunk hozzá kimenni a benzin nagyon sokab lenne, és abban is van...ezért szeretném azt megkérdezni, hogy itt nem e lehet tartani lovat? kell e valamilyen engedély hozzá, ha igen akkor azt hol lehet elintézni és mennyibe kerül?
2011. máj. 26. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
nem tudom hol laksz. meg kell nézni az önkormányzatnak a ti övezetetekre szóló szabályozását. De nagy valószínüséggel tilos. Gondoldmár el,nem valószínű. hogy a szomszéd a drágán vett telkén trágyát szeretne szagolni.
2011. máj. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A városban biztosan van lovarda, ott szívesen fogadják!
2011. máj. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy minek vettetek lovat, ha úgyse ott laktok? Lovat a városba, az hát :D
2011. máj. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
hát hogyne lehetne már lovat tartani városban!Éppen Miskolcon szokás az erkélyen lovat tartani bigány módra :D
2011. máj. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
Hát hogyne, simán...parkban egy fához kötve, folyoson egy kis karám, reggel egy fél óra kocogás vele a parkban, este 1-2 óra közös séta és játék a többi lovassal a lakótelepen...:)
2011. máj. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért nem viszed el bértartásba? Biztos van Miskolcon lovarda, ahová elviheted és akkor minden nap ki tudsz járni hozzá.

Azt viszont nem értem, h ha tisztában voltál vele, h nem tudsz minden nap, vagy minden másnap foglalkozni vele, akkor minek vettél lovat? O.o

2011. máj. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szegény ló egyedül van napokig? Legalább egy másik lovat vegyetek mellé.Meg fog bolondulni
2011. máj. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de ha nem jártok ki mindennap akkor ki eteti???


Kikerestem, hogy hol lehet lovat tartani Miskolcon. Ha te az alábbi helyeken laksz, akkor max 2 db lovat tarthatsz, ha elegendő a terület:

III. Állattartási övezet

2/C


Ide tartoznak:


A Sportrepülőtér ÉK-i határvonala és a Zsigmondy V. utcai elágazást követő Szirmabesenyő közigazgatási határáig terjedő szakasza


IV. Állattartási övezet (itt bármennyit tarthatsz ha a terület 1500m2-nél nagyobb, ha kisebb akkor csak 2-t)



Ide tartoznak a rendezési terv szerint beépítésre nem szánt külterületek (zártkertek, mezőgazdasági művelésű területek, tanyás területek, erdő művelésű területek stb.)


Kivéve:

- az üzemi területeket (pl. Nagykőmázsai kőbánya, Csoznyatetői agyagbánya, Mexikóvölgyi kőbánya, Lyukóbánya bányaterület)

- valamint a 2/A és 2/B mellékletben megjelölt, rendezési tervben beépítésre nem szánt, külterületként megjelölt területek



Ha nem felsorolt területeken laksz, akkor vidd bértartásba valami közeli loviba. Kb 30-40 ezer Ft/hó lehet az ára + kovács és állatorvos. Szerintem te is jobban járnál és a ló is, mert így minddennap ki tudnál menni hozzá.

2011. máj. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hol laksz?Én is miskolci vagy.
2011. máj. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
úristen...ezt komolyan gondoltátok hogy a ló egyedül van kint, és hogy senki nem eteti? :D értelmes volt aki ezt írta xD a család barátja ott lakik, mindennap megy ki a lóhoz etetni, itatni, mi pedig 2 max 3 naponta kimegyünk, igen már voltunk a lovardában, de úgy döntöttünk, hogy most jobban megéri ha kint van, mert kint tud legelni, ami ingyen van:) szal majd csak télen visszük oda.
2011. jún. 5. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!