Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ilyen lusta a ló?

Miért ilyen lusta a ló?

Figyelt kérdés
Egy ismerőshöz járok hogy megmozgassam a lovát, én pedig ingyen lovagoljak:) Viszont nem tudni miért nem akar menni a ló. Elvitte dokihoz is, semmi baja. Kb 15 éves kanca lehet, nem öreg paci. Viszont amikor megtenném vele a második kört, akkor kicsit tiltakozik, húzni kell a lovat hogy ne forduljon vissza a helyére. Szokott olyat is hogy fogja magát és megáll, vagy megfordul... Amikor gyorsítani akarok, pl ügetésbe akarunk meni, akkor csak akkor hajlandó gyorsítani, amikor hazafelé vesszük az irányt. Próbálom változtatni a helyszíneket hogy ne ugyanazon az úton menjünk, mert megunhatja. Amikor pedig kicsit pihizünk akkor kiülök vele az árnyékba, ő pedig legelészhet. Próbálok mindent úgy csinálni hogy élvezze a mozgást.
2011. máj. 29. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az túlzás h nem öreg paci. De nem is fiatal az igaz.Karámba vagy terepen mész?

Ha csak terepen jobb lenne egy kicsit gyakorolni vele karámban.

Sok oka lehet: Egyszerűen csak unja az egészet..

Túl kemény a szája

Rosz a láb és szár használati technikád

Stb...

Adjatok neki több zabot attól kicsit tele lesz sok lesz az energiája.. Sok sikert!:)

2011. máj. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak terepen tudok menni, karám nincs. De az sem jó ha egész életében csak áll a boxában, egy lónak mozgásra van szüksége. Kb egy éve került oda a ló, előtte csúnyán bántak vele,és vékony is volt. Egy nagy seb is volt a marán (nagyon valószínű kocsi előtt volt, és a hám dörzsölte ki sebesre amivel nem is foglalkoztak, még most is érzékeny egy picit, de már elviselni azt is ha megnyomjuk.
2011. máj. 29. 16:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy nem sokat ment szegény terepen.. félénk is lehet, és lehet stresszel is.. dédelgesd, és mozgasd mértékkel.
2011. máj. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Betonon is szoktam vele menni:)szerintem itt nem a stresszel és a félelemmel van gond, hanem ahogy az első válaszoló írta: már unhatja. Ezért megyek változatos helyeken. dédelgetem is, ha ügyes, mindig megpaskolok egy kicsit, megsimogatom és beszélek hozzá:)
2011. máj. 29. 22:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A felszereléssel is minden ok? Minden kényelmes számára? Vajon más alatt is csinálja? (ha nem akkor lovas hiba)

Ha fel akarod dobni a terepet, akkor keress a környéken egy mezőt, vagy egy frissen vágott kaszálót és lovagolj vele patanyom figurákat, kiskört, nagy kört, kígyóvonalat. Ahogy a folyamat karámmunkát úgy a terepet is megunhatja a ló. Esetleg keress társakat a kilovagláshoz, mert a lónak is nagyobb kedve van menni, ha van mellette más lótársaság.

2011. máj. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A felszerelés rendben van mindig, mindenki alatt ezt csinálja a ló. Társsal nem tudunk neki sajnos szolgálni, ott mindenki igáslónak használja a lovát, a másik pedig az, hogy nem oda valósiak vagyunk, ezért senkit sem ismerünk a környéken. Én azt szoktam, hogyha más lovagol rajta, én is megyek/futok a lóval:)

Amit ajánlottál azt pedig mindenképpen kipróbálom, köszi^^

2011. máj. 30. 22:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Esetleg az jutott eszembe, hogy nincs kedve menni. Összeköti azt, hogy te megjelensz, akkor dolgozni kell és az nem tetszik neki, kedvtelenné válik. Ilyenkor játszani kell vele egy kicsit, menj ki hozzá, csutakold le, aztán irány legelni:) Vagy tanítgass neki új dolgokat, trükköket (egy 15 évesnek is lehet). Ez feldobja a kedvét mert új feladat elé állítod és a lovak szívesen tanulnak.
2011. máj. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Oké^^ imádok lovat ápolgatni. Szoktam is, csak az öreg azt mondja hagyjam a fenébe. De egy lónak szüksége van rá, és amúgy is, imádok lovat csutakolgatni^^ trükknek pedig..hm..a meghajlást mindig is kiakartam próbálni.

Tényleg játszana velem egy olyan idős ló?

2011. jún. 7. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!