Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lusta lóval kapcsolatban van...

Lusta lóval kapcsolatban van valami jótanácsotok?

Figyelt kérdés
Nagyon kényelmes háta van lovagláshoz, de makacs picit és NAGYON lusta. Andalgós a lépése, ügetése lassú, vágtáért meg könyörögni kell. Mit tegyek? Lovaglópálcát használok, de nagyon nem hatja meg...
2011. szept. 25. 19:59
1 2
 1/14 x) ***** válasza:
Kicsit több infó kellene... hány éves? iskolaló? mennyi lovastapasztalatod van? karámban lovagolsz vele?
2011. szept. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Lusta lónak ne nézd a fogát.
2011. szept. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
10 éves, angol telivér, karámban lovagolom, csak hobbilóként használjuk, én kb 3 éve lovagolok!
2011. szept. 25. 20:05
 4/14 x) ***** válasza:
68%
Unja a körbe-körbe járkálást. Csinálj vele nyolcasokat, átlókat, kígyót, ügyességi feladatokat. Vagy vidd ki terepre akkor élénkebb lesz.
2011. szept. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

a lovaknak szerintem szüksége van terepre is.

Az enyém ha előző nap terepen voltam vele, akkor másnap sokkal jobban teljesít pályán.

Néha menj ki vele :)

2011. szept. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
rendben, lehet megpróbálok kimenni vele, bár még nem voltam kint soha, nem tartom magamat igazából olyan jó lovasnak, hogy terepre menjek, mert nem mindig tudom a helyzeteket időben lereagálni! de megpróbálom... köszi a tanácsot! esetleg más hajtástechnika vagy ilyesmi? ti csak lovaglópálcával meg csizmával hajtjátok?
2011. szept. 25. 20:39
 7/14 x) ***** válasza:
30%
Nem. Összehangolt jelzést kell neki adni. Derék, szár, csizma, térd, pálca.
2011. szept. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A terep és a változatos munka eléggé jól be szokott válni, vagy pedig egy huzamosabb pihenő is jót tehet - pl 2-3 nap aktív pihenő (ne álljon egész nap a boxban, de nyerget se lásson - gondolok itt a sima futószárazásra csak kötőfékkel, szőrén sétára, pici lötyire). Persze mindez nem megvalósítható, ha nem a sajátod hanem iskolaló, mert akkor ugye minden nap dolgozik és befásul. Én az enyémnek tápot adok energiabombaként, de persze mi versenyzünk, ami azért más mert nyilván pusztn hobbiért az ember nem hajigál többezer ft-ot az ablakon, meg nem mindegy, hogy milyen minőségű táppal eteti az ember - ha már eteti - viszont táp helyett egy kis árpa vagy kukorica is sok energiát ad - de mindezt mértékkel. A táp/kukorica/árpa is csak akkor lehetséges megoldás, ha a sajátod a packó, ha iskolaló akkor a tulaj dönti el, mit kaphat enni természetesen.

Max végső esetben vehetsz fel hozzá sarkantyút, műanyagot, kisbökőset, ami tényleg nem erős, de azért segít. Persze tapasztalatlan lovasnak nem ajánlott.

2011. szept. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy biztos magadban, akkor ne egyedül menj terepre, hanem keress valakit, aki kimegy veled.

Ha még nem igazán voltál, akkor először kisebb kört menjél, ha nagyon bizonytelen vagy, akkor úgy, h egy bnőd sétál mellettetek, de csak lépés, kevés ügetés legyen.

2011. szept. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%
Ha te nem vagy jó lovas és nincs társad akivel kimenj, inkább kérj meg a egy tapasztalt lovas ismerőst aki kimegy vele. Nem csoda, ha a lovad be van fásulva, terep nélkül állandóan a négy fal közt gyakorlatozni igen csak unalmas.
2011. szept. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!