Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 1 mázsa abrak egy lónak...

1 mázsa abrak egy lónak mennyi ideig elég ha rideg tartásban tartják a lovat?

Figyelt kérdés
2011. máj. 31. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
milyen ló? nem mindegy
2011. máj. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kisbéri
2011. máj. 31. 19:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Mennyi dolgozik, milyen a legelő, mennyi idős?
2011. máj. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Még nem vettem meg majd egy fél év múlva kb. Kisbéri kancát vagy heréltet szeretnék venni 5-6 éveset(160-170cm).

Jah és azt is akartam még, h a szalma mennyi idő alatt fogy el?(nagy körbála) Rideg tartásban lenne.

2011. máj. 31. 20:04
 5/8 A kérdező kommentje:
jah és 2b 1000/1500m2 legelő nem akarok hülyeséget mondani, de nem is dolgozna túl sokat napi 1-2 óra max.
2011. máj. 31. 20:13
 6/8 anonim ***** válasza:

1000 nm legelő kb két hét alatt poros karámmá változik, szóval arra mint fű-forrásra sokáig ne számíts.

Ha olyan lakatú lesz a lovad, akkor végtelen ideig elég neki az abrak, mert lehet hogy nem is lesz rá szüksége. Amúgy egy átlag lónál olyan napi 2 liter zabbal minimum számolhatsz (azaz durván egy bő kiló).

Szalma attól függ: ha almolva lesz a beállójában, és oda jár majd pisilni-trágyázni, akkor gyorsabban fogy, de ha nem használja sokat, akkor hónapokig kihúzhatod vele.


Amúgy elkeserítő, mennyire nincs fogalmuk az embereknek a lovak igényeiről, mielőtt lóvásárlásba fognak. :(

2011. máj. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22.04 vagyok lakatú=alkatú. Bocs.
2011. máj. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tudom hogy az a terület gyorsan elporosodik, de nem csak ott lenne:) Egyébként még nem vettem meg a lovat/lovakat (mert ugye kell neki társ) és csak ezzel a két dologgal voltam kicsit gondban hogy mennyi ideig is lenne az elég neki. És szerintem más emberekhez képest csak két dologgal nem voltam teljesen tisztában, és engem is elszomorít h vannak olyanok akik mindent itt akarnak megtudni és igazából ló közelében sem voltak, de akarnak sajátot. Na engem az ilyenek keserítenek el!

köszönöm a válaszokat!

2011. jún. 1. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!