Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nehéz szőrén megtanulni...

Nehéz szőrén megtanulni lovagolni?

Figyelt kérdés

Nyeregben már tudok ügetni, és az ütemet is rögtön eltalálom. Vágtázni még csak egyszer kétszer próbáltam, de lötyög a lábam. Aszem nem szorítok kellő képpen. De próbálom, viszont hamar elfárad és izom lázam is van olykor. Azt mondták vegyük le a nyerget, és úgy üljek fel.

Szerintem tutira taknyálok majd a lóról. Persze tudom hogy jó lovas nem születik esés nélkül, de azért jó lenne elkerülni.

Nektek is voltak nehézségek a lovaglásban? Jajj ez annyira nehéz, de imádok a ló hátán ülni, és velük foglalkozni.


2011. jún. 4. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nehezebb mint nyeregben.Itt nincs kengyel..egy példa hogy miért rossz?Mert attól még tudni kell könnyített ügetést pedig ott ugye a kengyelre "támaszkodsz".Nincs ami megtart.
2011. jún. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a lovaglást legelőször csak futószáron, szőrén csak egy voltizshevederrel kezdtem el. Ez sokkal jobb így, mert javítja az egyensúlyérzéket, és sztem már könnyebben lehet utána nyereghez szokni. Én a saját lovamat mindig szőrén lovaglom, nagyon sokat segít az egyensúlyban így tényleg jobban boldogulok utána akármilyen lóval. Sokszor elcsúszok én is úgy rajta ritkábban még le is esek. Tuti csúszkálni fogsz, de hát gyakorlat teszi a mestert. :)) Ez végül is saját vélemény, lehet hogy emberfüggő, hogy kinek jobb szőrén, de azért próbálgasd előbb szőrén és utána tuti könnyebb dolgod lesz nyeregben! :)
2011. jún. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Először ne szőrén ülj fel, hanem simán csatold le a kengyeleket. Ez lehet egyfajta átmenet, mert a nyereg attól még tart, de nincsenek ott a kengyelek, hogy biztonságot adjanak. Ha már megy így a lovaglás, akkor vedd le a nyerget és mehetsz szőrén. Csak ne tegyél fel izzasztót v pokrócot mert az csúszkál mint az állat, és azzal nagyot lehet taknyolni. Szval ne legyen a lovon semmi csak egy kantár.

Egyébként nem nehéz. Én kényelmes lovakon jobb szeretek szőrén idomítani, mert jobban érzem a lovat és könnyebben korrigálok.

2011. jún. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segített. :-)
2011. jún. 4. 22:21
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Ne legyél görcsös ne szorítsd annyira, hogy elfáradj nagyon, mert kötötten nem lehet jól lovagolni! Persze tartsd ott a lábad, de ne légy feszes nagyon!:) Szerintem jó szőrén lovagolni, és ha már az alapok mennek nyeregben akkor meglátod, hogy mennyivel más szőrén, sokkal jobban átérzed a ló ritmusát és én spec. jobban szeretek szőrén menni,nekem kényelmesebb mondjuk egy szőrén ügetés mint a nyeregben tanügetés :D

Arra figyelj, hogy ha nem tesznek alád pokrócot/alátétet akkor ha nem figyelsz oda könnyebben lecsúszhatsz a lóról mintha lenne alattad valami.

2011. jún. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit gyúrj rá a combjaidra otthon, hogy jobban bírd és hogy erősödjenek.

Én csak sodrott lovakon szeretek szőrén lovagolni, mert, jó széles és kényelmes hátuk van, míg a félvéreknek eléggé lehet érezni a gerincét és sokszor kényelmetlen. Ügetni nem túl kényelmes, viszont a vágta nagyon jó. Szerintem nem nehezebb szőrén lovagolni, mint nyeregben, persze más lesz a lábtartásod, mert nincs térd támasz és más ponton fogsz támaszkodni.

2011. jún. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem 2 év után ültettek csak fel szőrén. Mondjuk a régi helyemen nem volt nagy "oktatás". Ügetés, lépés ment. Direkt "kényelmes" lovat kaptam. Aztán néha ránk jött a barátnőimmel, hogy szőrén akarunk menni. Amikor már kicsit gyakorlottabb voltam, akkor ment a vágta is. A vágta tényleg nagyon kényelmes volt, a perec akkor jött amikor felvettem ügetésbe. :D Nem tudtam olyan gyorsan hátradőlni ezért elkezdtem pattogni. De ha Te még nem igazán vágtázgatsz akkor azért a lépés-ügetés nem ördöngösség. Láttam már olyat, hogy beraktak egy kikötőszárat a ló nyakába és ha a lovas megijedt vagy kibillent akkor az biztonság érzetet adott. Mondjuk nem tudom mennyit tud segíteni :) Mindenesetre szerintem mindenképp rakass egy pokrócót és egy izzasztót a lóra, főleg ebben a nagy melegben. Nem kellemes érzés amikor összeizzadtok a lóval. :P
2011. jún. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehezebb jóval, mivel csak a térded+ combod van amivel kapaszkodhatsz mivel a kezedben a szár van. Egyébként én se tudok még szőrén lovagolni, viszont sokszor mentem úgy terepre heccből, és ha tudsz vágtázni akkor ülj fel szőrén mert ott a vágta könnyebb mint az ügetés. Tapasztalat. ^^


Nehezebb, de ha tudsz úgy lovagolni, akkor meg kényelmesebb.

2011. jún. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én úgy érzem, hogy csak az egyensúly van meg. Nem szorítok eléggé, és lötyög a lábam.

Lehet otthon is kéne valamivel erősítenem a belső comb izmokat?

A nyakába akasztós dolog jó ötlet, mert ha netán elvesztem az egyensúlyt akkor van mibe kapaszkodni, és nem a száját tépem szegénynek. :-)

2011. jún. 6. 17:13
 10/11 A kérdező kommentje:
Ti otthon hogyan mivele erősítettétek a comb belső izmait?
2011. jún. 6. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!