Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lassan 10 éve hogy pónink van...

Orion5 kérdése:

Lassan 10 éve hogy pónink van és most szeretnék megtanulni egyénileg lovagolni. A póninkat rendszeresen lovagolják így neki nem lesz nehéz a feladat. De én viszont nem tudom hogy hogyan is kezdjek hozzá. Hogyan kellene kezdeni?

Figyelt kérdés
Tanácsot szeretnék kérni!
2011. júl. 11. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha pónitok van, akkor gondolom a szüleid értenek a lótartáshoz, így gondolom a lovagláshoz. Meg ha lovagolják őket, akkor gondolom oktatnak is rajtuk. Hát egyedül semmiképpen se kezdj hozzá, mond meg a szüleidnek, hogy oktassanak.
2011. júl. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van oktató? Előszöris futószáron kezd. Lovastorna gyakorlatok lépésben. Séta, tanügetés, könnyűügetés. Ha ezek mennek, akkor szabadon. Utánna a két megtanult jármódban alakzatok gyakorlása pl. átváltás, átváltás eltolódással, körben válts, beállítás, nyújtott és rövidített ügetés stb. Cavaletti. Majd vágta futószáron, utánna szabadon. Aztán pedig jöhet az ugratás, szintén cavalettivel kezdeni aztán pedig folyamatosan nagyobbakat ugrani. Most csak nagy vonalakban, írtam le de ha gondolod és több infót megadsz, akkor szivesen segítek a továbbiakban meg részletesen elmagyarázom. Kobakot mindenképp használj! :)
2011. júl. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ŐŐmmm.. Hány éves vagy? Tíz éve van pónitok, de véleményem szerint minimum vagy 14, fiatalabbaktól nem láttam még normális fogalmazást.. Milyen magas vagy? Egyáltalán tudsz még pónikat lovagolni? Bocs ha félreértettem:/
2011. júl. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat:) apáék nem oktatnak lovaglást, de már találtam segítőt;) amúgy 20 éves vagyok és 175 cm,lehet nem éppen a legnormálisabban fogalmaztam elnézést, már ültem lovon meg minden de most szeretnék önállóan akár hosszabb távokra is elmenni és ha már jól megy akkor pedig saját lovat:) köszönöm a segítséget mégegyszer
2011. júl. 11. 21:21
 5/7 A kérdező kommentje:
am Shetlandi pónijaink vannak és méretben pont jók még így is hogy ilyen magas vagyok:)
2011. júl. 11. 21:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt ne akard bemagyarázni hogy 20 évesen jó neked a shetty. Idióta :D
2013. márc. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 julianna24 ***** válasza:
Hogy lenne mar neked a Shetlandi_póni jó?Mit akarsz te a 2 métereddel arra a pici lóra ülni?Üljél normális méretű lóra ne ponira,es keress egy oktatót.
2013. máj. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!