Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Külső jel nélkül fájhat a ló...

Külső jel nélkül fájhat a ló lába?

Figyelt kérdés
Még semmi baj nem volt vele csak az egyik lábával (balhátsó) de már azzal sincs semmi.. Semmi külső jel: sántítás, biccentés, melegebb, hidegebb, beszűrődés, stb. nincs. Bármiféle külső jel nélkül fájhat a ló lába vagy mindenképpen van valami külső jel? Esetleg ha sokat pihenteti a hátsó lábait?
2011. jún. 13. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Külső jel nélkül fájhat a lábad?
2011. jún. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
szokott.
2011. jún. 13. 21:11
 3/12 A kérdező kommentje:
de a kérdésre is válaszolj légyszives.
2011. jún. 13. 21:17
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem igen,fájhat a lába.Első meg tanuljon meg olvasni...
2011. jún. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Fájhat, de a patát is figyelembe kell venni, mint fájdalomforrás.
2011. jún. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
most egy kicsit bevan repedezve az alja, pedig egy hónapja volt kovács. Amúgy konkrétan nem fáj neki vagyis nem most kezdtem el gyanakodni csak úgy mindig bennem volt ez a félelem hogy mivan ha fáj és ezért gondoltam arra hogy megkérdezzem mindenképpen van-e külső jel
2011. jún. 13. 23:12
 7/12 Diamond's master ***** válasza:

Persze :) Ha megüti pl. a karámban, akkor fáj neki, de nem biztos, hogy sántítani fog. Van olyan, hogy a jelek csak később jelentkeznek majd. Ha pihenteti a hátsó lábait, nem biztos, hogy azt jelenti, hogy fáj neki. Ezzel legyél tisztában! Az én lovam is szokta, de ez nem biztos, hogy azt jelenti, hogy fáj a lába, vagy hogy lesántult.

Remélem segítettem!

2011. jún. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp van külső jel. Ha kívülről fáj, azaz beüti például, külső hatás miatt, akkor látod, hogy van rajta egy vágás, vagy valami. Ha belülről fáj, akkor bedagad neki, pl gyulladás, és meleg, ami szintén észlelhető, vagy ha nem is, ha hozzányúlsz jelzi, hogy nem tetszik, hogy fogdosod, elkapja, esetleg megcsíp. Ha a csontjai fájnak, akkor az uygan nem ltászik, de ez általában az öreg lovaknál jelentkezik, de azt is észreveszed, nem áll egy helyben, rosszak az ízületei, esetleg sántít de ezt neked kell tudni, hogy ez szóba jöhet-e a lovadnál. Viszont ha bármikor bármi apró eltérést is tapasztalsz, akkor orvos, vagy ha fiatalabb vagy (magamból indulok ki, ha valamelyik lóval bármi van, rögtön megyünk az edzőhöz, vagyis a mindeneshez:D, hogy nézze meg, aztán ő eldönti, hogy hogyan tovább.) egy "felettesnek".
2011. jún. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
mindenképpen van valami jele, gondolj bele, a ló nem tud szimulálni. nem fontos sántítania, de egy láb lehet forróbb, beszűrődött, stb
2011. jún. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Diamond's master ***** válasza:
Nekem élő példám van arra, hogy külső jel nélkül fájjon a ló lába. A nővérem lova (ez lehet, hogy betegségtől volt) ok nélkül sántított, és kívülről kicsattant az egézségtől. De ez nagyon ritkán fordulhat csak elő, leginkább vannak külső jelek..
2011. jún. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!