Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Espumisan, vagy Infacol?...

Espumisan, vagy Infacol? Fájhat a babám hasa annyira, hogy 2 órán át szinte levegővétel nélkül sír?

Figyelt kérdés
4 hetes a lányom, és több, mint 2 órát sírt folyamatosan, már fuldoklott. Ilyet még sosem csinált. Máskor is fájt már a hasa, de időszakosan abbahagyta a sírást, és nem hergelte magát ennyire fel. Most félelmetes volt, már majdnem indultam az ügyeletre. Láza nincs, más probléma nem volt vele. Infacol vagy Espumisan a jobb? Tudom, minden babának más, de talán levonható itt egy "átlag"...
2010. ápr. 6. 22:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mi az Espumisant nem próbáltuk, de az Infacol egyáltalán nem vált be. 2 hónapos kora körül elkezdtünk neki édeskömény teát főzni, (minimális szőlőcukor ízesítéssel) az bevált.
2010. ápr. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem Infacol. Ha úgy nézed,már csak azért is mert az Espumizan konkrétan gyógyszer,az Infacol meg nem.
2010. ápr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiamnál az infacolt vettem meg, és elsőre bevált, a másikat nem próbáltuk. Mindenesetre van még egy-két olyan dolog, amit be lehet vetni.

Pl. hasra kell fektetni, tornáztatni a lábait, hogy könnyebben pukizzon, Mecsek baby tea, Gripe water, ánizsos-édesköményes babapocak-krém, amivel masszírozhatod a pociját, cseresznyemag-párna, amit felmelegítve a pocijára teszel... Lehet, hogy több dolgot is be kell vetned, nem csak az infacolt vagy az espumisant. Ki kell tapasztalni, neki mi a jó. B.

2010. ápr. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Az alapkérdés viszont inkább az lett volna, hogy okozhat -e a hasfájás ekkora "rohamot"?

2010. ápr. 6. 22:27
 5/15 A kérdező kommentje:

Már túlvagyunk pár dolgon, a maszírozás alap, a tornáztatás is, a hason alvás már 2 hete megy, a hasfájós tartás sem vált be, a mecsek tea sem, a cseresznyemag párna sem...

A 21 hós nagytesó meg aludna éjjel...

2010. ápr. 6. 22:28
 6/15 anonim ***** válasza:
Mi az Infacolt használjuk, nekünk bevált. Persze minden baba más, van, akinek nem használ. Mi ezt próbáltuk először, mivel ez kifejezetten babáknak készül.
2010. ápr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szegényke!Ne halogasd akkor,mindenféleképpen próbáld meg az Infacolt!Hátha Nektek is beválik!
2010. ápr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként igen, okozhat ekkora "rohamot" a hasfájás. :( Csak azt tudom mondani, hogy próbáljátok ki az Infacolt, átlagban segít a babáknak. B.
2010. ápr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem fájhat ennyire a hasa. A barátnőm kisfiával is ez volt a helyzet. Náluk nem használtak a fentebb említett gyógyszerek, praktikák. A gyerekorvossal beszélték meg, mit kapjon a baba, papaverint + még egy gyógyszert kapott, de így sem volt tünetmentes, csak enyhültek a panaszok.

Ha nem válik be valamelyik szer, a gyermekorvos tud segíteni.

Az Infacol hatását mi 1-2 nap múlva már éreztük.

2010. ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Azért szimpibb az espumisan, mert az azonnal hat, míg az infacol folyamatos adás mellett 3-4 nap...

De majd meglátjuk, holnap reggel veszek valamit, és beszélek a dokival is.

2010. ápr. 6. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!