Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan bízzak meg benne? Mit...

Hogyan bízzak meg benne? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ismerősünknek van egy lova, egy hidegvérű be van lovagolva (meg kocsizva is). Vágtázni még nem nagyon tudok amúgy lovardába lovagolok. Csak párszor ültem már ezen a lovon. Ma mentem vele pár kört lépésbe de eléggé hogyis mondjam.. valahogy "féltem". Bár kobak nem volt rajtam de mindig hordok csak most nem úgy készültem, hogy lovagolni is fogok.
2011. jún. 15. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát..te tudod hogy miért féltél.
2011. jún. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt a pszichológia rovatba tessék, mert sok köze nincs a lóhoz, ennyi erővel egy motortól is félhettél volna... :)
2011. jún. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem az , hogy féltem azért tettem idézőjelbe , mintha feszültebb lettem volna. mondjuk én se ültem vagy fél éve sajnos lovon.
2011. jún. 15. 20:17
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen bizonytalan az ülésed és nem ismerted a lovat.
2011. jún. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A hidegvérű az más mint a melegvérű. Kicsinek nekem is kicsit félelmetesebb volt, de többnyire nagyon jámborak. Ülj fel rá esetleg szőrén, vezetgessenek, 1-2 tornagyakorlattal (malom, feltérdelés, zászló) is megpróbálkozhatsz. Te ápold, néha etesd (ha a gazdája engedi)
2011. jún. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is az idő, amit kihagytál, az okozhatta ezt az érzést. Meg nem a megszokott öltözék volt rajtad. Ha többet űlsz rajta, akkor biztos elmúlik a bizonytalanságod. Ne erőltesd a vágtát, előszőr ismerd ki a pacit.
2011. jún. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nekem van egy 1 éves csikó lovam. Mikor még pici volt (kb. 7 hónapos) akkor én vezetem be a karámba. Csak, hogy az anyukája előrébb járt és elkezdte nyihogni neki én meg berezeltem, hogy úristen most el fog szaladni. Hát meg is érezte mint akit puskából kilőttek úgy rohant be a karámba át a villanypásztoron ott sírtam, hogy ennyire béna vagyok és persze féltem is. Utána Apukám rám erőszakolta, hogy fogjam meg a lovat simizzem meg és újrapróbáltam az egészet. Azóta nem is félek az ilyen dolgoktól...mindig újra kell csinálni, meg kell csinálni. Bármit is gondolsz, hogy ez nem jó és, hogy félek ne érdekeljen! Menj oda ülj fel és ne törődj semmivel!

2011. jún. 16. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Rendben!

Köszönöm szépen mindenkinek :)

Már ma ki is vittem a kobakot és kint is hagytam, hogy ha felülök kint legyen.. bár ilyen nagy melegben egyikünknek se jó. Főleg, hogy jönnek a legyek, böglyök :/

2011. jún. 16. 13:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ha ismeretlen lóra ülök akkor bennem is mindig megvan a zabszem, nem félek, csak izgulok, de pár kör séta és ügetés után ez hamar oldódik. Nem nagyon szabad bizonytalannak lenni, mert átveszi a ló és egy agyasabb ezt akár kihasználhatja.

2011. jún. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!