Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bértartás problémák. Volt már...

Bértartás problémák. Volt már valakinek hasonló problémája?

Figyelt kérdés
Néha olyan kellemetlen helyzetbe tudnak hozni némely lovarda tulajdonosok. Megbeszéljük, hogy hogy mint legyen a bértartás, aztán meg a szó szoros értelmében átvágnak. Kevesebb takarmányt kap a ló, vagy nem megfelelően viselik gondját. Már ég a pofám, ha valami miatt szólnom kell. Nem azért fizetek, hogy a lovamat diétáztassák. Az a legrosszabb, hogy ez nem az első eset. Megbeszélünk valamit, és mégsem tartják ahhoz magukat, vagy állandóan a fülüket kell rágni, hogy betartsák a megállapodást.
2011. okt. 31. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugyan ebben a cipőben járok. Csak én régen az ő lovasuk voltam, most oktatót cseréltem, akinek a lovai szintén abban a lovardában vannak.
2011. okt. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vinném a lovamat sehova BÉRTARTÁSI SZERZŐDÉS nélkül. Ebben szépen le van írva minden, kinek mi a kötelessége, általában ügyvédnél kéne aláríni 2 tanú jelenlétében. Amennyiben bizonyítottan nem kap elég kaját a ló, akkor te, mint gazda tehetsz szankciókat, amiket bele kell venni a szerződésbe (Pl csak fél hónapot fizetsz).
2011. okt. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért nem viszed el a lovat?
2011. okt. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Van bértartási szerződés, és már éltem is az ügyvédi segítséggel, de komolyan mondom csak nyúzni kell őket, hogy valamit a megbeszéltek szerint csináljanak. Az a probléma, hogy ez nem az első eset. Elviszem, de a környékben nincs túl sok lehetőség.
2011. okt. 31. 21:31
 5/10 lasius ***** válasza:
estleg ha megírod hogy melyik megye vagy város hátha van aki ott tud valami megbízható helyet..
2011. okt. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy magán istállót, ahol van 1-2 ló, de még a tied is odaférne. Ezek a gazdák sokkal lelkiismeretesebben látják el a lovaikat, általában ők maguk vagy a család etet. Lehet, hogy nincs lovaspálya, de sokkal jobb és barátságosabb megoldás, mint egy rideg lovi.
2011. okt. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hagyd ott azt a lovardát. keress egy ujat probáld ki azt vagy, ha egyik barátodnál ismerősödnél vannak lovak vidd oda. ott biztos jó bánásmódot fog kapni a lovad ;)
2011. nov. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezek ilyen általános problémák sajnos. Mi is így vagyunk ezzel, a ló konkrétan fogyózik, szólni érte ciki, és még mellé hülyének is néznek... Közlik, hogy egy kis plusz zabtól bekólikázik a ló... ne használjuk a kinti pályát, a benti meg használhatatlan és ezért kifizetek, szerintem, a helyhez képest horribilis összeget.

Mi továbbmegyünk. Nem vagyok sznob, de nekem egy lovász ne mondja, hogy bekólikázik a ló egy kis plusz zabtól...

Én már nem tudom... hogyan tovább.

2011. nov. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyan ebben a cipőben járok. Alig van alom a ló alatt, alig kap enni.

Most lovardát nézek, de úgy, hogy nem szólok oda előre, hogy megyek, és akkor nem tudják a jó oldalukat mutatni hirtelen.

Szerintem ez egy undorító dolog, ismerősöm 10 ezerből eltartja télen a lovát, aki úgy néz ki mint egy vemhes kanca, pedig herélt. Úgyhogy én is sokat gondolkoztam, hogy hova tűnik az a sok pénz, amit fizetünk. (Nálunk legalább is nincs fedeles, meg világított pálya, meg fűtött helyiség, meg wc...)

2011. nov. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

Tavasztól - ha valakinek elérhető távolságban vagyunk - szíves-örömest állok rendelkezésetekre Szolnok megyében. Angol box, karámozás egész nap, legelő, kiváló terepadottságok, ugrópálya. Viszont műúttól 4km-re vagyunk, járható földút, de ez nem mindenkinek tetszik. Kárpótolhat, hogy nálunk a ló jóléte az első, nem spórolunk a takarmánnyal. Nincs fedeles, jártatógép, viszont fél napot mehetsz terepen anélkül, hogy emberrel találkoznál, természetvédelmi területen vagyunk. :-)

Tavasszal ha minden jól megy, lesz plusz helyünk, mert a sajátjaink kimennek ridegtartásba mind.

2011. nov. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!