Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes lenne? (lóvásár)

Érdemes lenne? (lóvásár)

Figyelt kérdés
Eladó a kedvenc lovam, de csak az 50%át tudjuk megvenni (előbb is megakartam csak elhúzódott a dolog és idáig fajult.) De attól félek, hogy eladná még így is vagy éppen veszekedések lennének. Érdemes úgy csinálni, hogy megveszem a ló 80-85%-át és így ezáltal nekem több jogom lesz hozzá?
2011. jún. 25. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Így is veszekedések fajulhatnak ki belőlet de ez lehet ÁTMENETI megoldás is...aztán ha most nem tudjátok teljesen megvenni akk majd később kifizeted azt a maradék 20%-ot is...bár minden a mostani tulajdonoson múlik hogy belemegy így is-e.
2011. jún. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy veszel 80%ot és akkor több jogod van. Ez nem részvénytársaság...
2011. jún. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Második: úgy értettem, hogy így nem tudja eladni ha elakarná.

2011. jún. 25. 12:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem szerződésben kellene rögzíteni, hogy nélküled nem adható el a ló. Nem az X százalékát megvenni. És a bértartás hány százalékát fizetnéd? A 80 százalékát? Vagy ezt hogyan gondoltad? (Nem kötözködésként kérdem, hanem kiváncsiság.)
2011. jún. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem.

Hát otthon tartja, takarmányt termeli.

2011. jún. 26. 11:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt meg lehet csinálni, csak ezt úgy hívják, hogy foglaló és szerződést kell róla írni ügyvéddel.

Pl most kifizetitek az 50-60%-át és megadtok egy határidőt amíg a maradékot is lerendezitek pl 2 hónapon belül. Érdemes rövid intervallumot megadni, mert az embernek kell a pénze és nem is szabad az ilyet húzni. Esetleg arra az 1-2 hónapra még pluszba fizettek 10-15 ezret, mint egy jelképes bértatásként.

A lóhoz annyival lesz több jogod, hogy akkor már másnak nem adhatja el, esetleg néha lovagolod, de elvinni nem viheted el. Persze minderről szerződést kell írni, ez a legfontosabb.

2011. jún. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem. Hát elvinni nem is akarom mert ott tartanám :)

Köszi a válaszokat!

2011. jún. 26. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!