Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi baja lehet a lábának (jobb...

Mi baja lehet a lábának (jobb hátsó)?

Figyelt kérdés
Ma reggel amikor én lovaztam rajta hirtelen nem terhelte tovább a jobb hátsó lábát, és nem volt hajlandó rálépni sem! Egész nap a boxában állt amikor pedig kivezettem az első pár lépés egész jó volt de aztán csak a patája élére állt rá. Sehol nem volt meleg, és nem voltak izom görcsei sem. még azt sem mondhatom hogy belevágtáztunk egy adag sárba és meghúzta a lábát. Egyszerűen csak léptünk és hirtelen nem terhelte tovább a patáját. Amúgy már a pata kaparásnál is látszott hogy a másik lábát nem akarta felemelni hogy (ezek szerint) ezt ne terhelje. Az orvos beteg csak napokkal később tud kijönni. Így most pihenget. Amúyg az oktatóm idegszálgyulladásra gyanakszik! :((
2011. júl. 6. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Most nem azért, de miért tudná itt bárki is jobban, mint az oktatód, hogy mi a baja? Nemsoká megjön a doki, addig hűtsd neki szépen, akkor is, ha nem meleg, aztán majd kiderül.. Jobbulást a pacidnak!
2011. júl. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát ez az hogy itt senki nem tudja mi a baja, és ő is csak gyanakszik erre! A doki meg beteg szal lehet holnap délután ér csak ki! :(
2011. júl. 6. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet sima rándulás is, de bármilyen gyulladás esetén segít a Diclac, vagy Dolobene gél. A hűtő gél is megteszi, bár abban nincsenek gyulladáscsökkentő anyagok. A patája nem érzékeny? Nem puha? Lehet vmilyen rendellenessége a patájában, vagy vitaminhiányos és azért.

Ha extra rosszul lépne, akkor mondanám azt, hogy ízületi probléma, de azt az ízületek hajlítgatásánál észrevennétek.

2011. júl. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
lovaztál rajta? :D szerintem lovagoltál rajta.... XDDD
2011. júl. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez az hogy semmi külső tünete nincsen. Nem dagad, nem meleg, nem puha, nem érzékeny. Csak nem terheli és látszik hogy fáj. Egyébként lépésben mentünk és ott is elég lassacskán.
2011. júl. 6. 21:07
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja igen csak így szoktam mondani. Már megszoktam! :DD
2011. júl. 6. 21:07
 7/7 anonim ***** válasza:

A lovamnak volt ilyene, patella luxatio.

A térdénél elmozdul valami, emiatt nem meleg meg duzzadt sehol. Jellegzetessége, hogy a ló kakaslépésekben megy.

De passz. Állatorvos, jobb ötletem nincs.

2011. júl. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!