Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van Bp környékén olyan lovas...

Van Bp környékén olyan lovas iskola, ahol modern technikákkal képzik a lovakat, és tanítanak lovagolni? (nyereg és zabla nélkül)

Figyelt kérdés

Túl nagy állatbarát vagyok, ezért sosem volt igazán szimpi a lovaglás, én a kutyámat is kényszer és erőszak nélkül képzem, nem kis sikerrel.

Nemrég vidéken találkoztam valakivel, aki nyereg és zabla nélkül lovagolta mindkét lovát, és ez így ebbe a formában nagyon szimpatikus lett. Ő Parelli, Monthy Roberts, és a Tükör kutyaiskolás tapasztalatai alapján jutott el idáig, hogy semmiféle kényszert nem alkalmaz, a lovai mégis tökéletesen szófogadóak. Ez a verzió sokkal szimpatikusabb, és így már lehet, hogy megpróbálnám újra a lovaglást. Ismertek olyan lovardát, ahol így dolgoznak a lovakkal? Vagy ezt csak az tudja megoldani, aki saját lóval foglalkozik?


2011. júl. 11. 08:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ne légy tévedésben a lovadnak akkor teszel jót, ha nem ülsz fel a hátára! Megnézném azt a "szófogadó" lovat, amelyik nem ugrik meg,vagy legalább nem rúg rá, ha egy nagytestű kutya neki ugrik!Nem a lovasnak kell megtanulni zabla nélkül lovagolni,hanem a lónak!Ez jobbára kiképzés és vérmérséklet kérdése! Ezt jobbára a saját lovaddal tudod megoldani, ha egyáltalán érdemes a gondolattal foglalkozni.
2011. dec. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 JuhászAdrienn válasza:

Kedves Kérdező!


Keress rá Kassai Lajos nevére a neten. Igaz, Ő Kaposmérő közelében lakik és oktat lovaglást, íjászatot és lovasíjászatot (egyébként érdemes megnézni a munkáját), de úgy tudom tájékozott a budapesti oktatókkal kapcsolatban is, hová, kihez érdemes menni ilyen igénnyel.

2012. nov. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Az előttem hozzászólók szinte minden elmagyaráztak.Bár ezt a zabla nélküli dolgot kiegészíteném.Ilyen ténylegesen van meg minden,de kell az a minimum 1 év jó lovaglás tapasztalat.Nos ehhez nem akármilyen ló jó a zabla nélkül lovagláshoz,mert mi van ha vesztek egy lovat és azt csak és kizárólag zablával lehet irányítani.A zabla a ló irányításában segít, ez a lónak nem fáj!!! (Feltételezve h nincs semmi baja a szájával)

Persze nem mindegy hogy a lovadnak csikó vagy feszítő zablája van,mert vannak nehezebben kezelhető lovak is.

És a versenyeken (a legtöbben) nem engedik a zabla nélküli versenyzést! (Jó gondolom nem versenyre használnád,de a szakemberek is azt mondják hogy nem,mert veszélyes..tegyük fel van egy nyugodt lovad és zabla nélkül lovagolsz vele és egyszer csak megijed...és zabla nélkül nehéz a lovat megfékezni.)

Ahogy mondtam már ehhez nagyon nyugodt ló kell (és a ló akármikor megijedhet)

2014. máj. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!