Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám kiülni a vágtáját?

Hogyan tudnám kiülni a vágtáját?

Figyelt kérdés
Van egy ló a lovardába akit nagyon megszerettem. Csak az a gond hogy olyan nagyokat lép hogy sem a tanügetést nem tudom megcsinálni rajta és a vágtáját sem bírom kiülni. Állandóan elemelkedek róla. Nem az a baj hogy nem bírok tan ügetni meg munka vágtázni hanem az hogy nem bírom kiülni az ő ügetését és vágtáját! :/ Pedig elvileg nagyon kényelmes mind a két jár módja!
2011. júl. 11. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg azt, hogy ez lehet hogy hülyén hangzik, de töröld végig minden vágtaugrásnál az ülepeddel a nyerget. A hátsó nyeregkápától az elsőig. Nekem is mindig ezt mondta az edzőm és működött.
2011. júl. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A nagy galoppú lovak vágtájának a megszokása eleinte nekem is gondot okozott, de az a titok, hogy fel kell venned az ő ritmusát, és nagyon lazának kell lennie a derekadnak. Épp ezért, ha én pl új lóra ülök, ami nagy galoppal rendelkezik, először vágtában kb 1 kör erejéig könnyített-vágtázom vele, hogy ráérezzek, és hogy kitapasztaljam. Utána lassan ráereszkedek és minden gond nélkül menni szokott.

A tanügetésnek pedig mennie kéne. A nagyléptű lovak nem szoktak dobálni, könnyű kiülni az ügetésüket. Hacsak nem inkább felfele lép, mert az persze nehezebb és egyes egyedeknél pokoli kényelmetlen. Próbáld meg először kengyel nélkül.

2011. júl. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

:D

2011. júl. 11. 15:15
 4/7 anonim ***** válasza:
ájj ki ugy vágtánál mint amikor ugrassz csak ne döjj rá maradj álló helyzetbe
2011. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ezt csinálom most is. Vadászvágtázom, csak az a baj hogy ezzel nem gyakorlom sem a munkavágtát se azt hogy az ő hátán hogy munkavágtázzak.
2011. júl. 14. 15:09
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja és de mert dobál és közbe nagyokat is lép! :/
2011. júl. 14. 15:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a ló minél távolabb rakja ügetésben a lábát, annál kényelmesebb lesz a vágtája és az tudom javasolni, hogy lábszár oda szorít(öleled a lovat)sarok le, csípő ellazít és kövesd a ló mozgását, és próbáld "radírozni" a nyerget(azaz folyamatosan súrold, ülj a nyeregben) :D
2011. júl. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!